Zdrogovaný cyklista se srazil s řidičem automobilu

V neděli 1. července jel dvaadvacetiletý muž na jízdním kole. Pětatřicet minut po patnácté hodině jel po ulici Palackého, kde je osazena dopravní značka „Stůj, dej přednost v jízdě!“ a nedal přednost jedoucímu vozidlu značky Škoda Octavia, se kterým jel řidič po hlavní komunikaci ulicí Měchurova. V prostoru křižovatky došlo ke střetu jízdního kola s vozidlem.

Na jednomístném kole cyklista přepravoval dalšího muže ve věku devětadvacet let. U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky. Cyklista se podrobil i testu, zda není ovlivněn návykovou látkou a tento byl pozitivní na konopí.

Cyklista i jeho spolujedoucí utrpěli zranění a byli převezeni do zdravotnického zařízení k ošetření. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Odhadnutá hmotná škoda činí na vozidle šedesát tisíc a na jízdním kole dva tisíce korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.