Zdravotničtí záchranáři Plzeňského kraje se stali součástí největší přehlídky na Letné

Oslav 100. výročí České republiky na velkolepé přehlídce v Praze na Letné nechyběli ani záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje se svojí technikou.

Vozy zdravotnických záchranných služeb, a to ze všech čtrnácti krajů České republiky, se staly součástí slavností přehlídky na Evropské třídě. Kolona vyrazila na hodinovou jízdu ve 14:00 hodin. „Málokdy se podaří, aby se na jednom místě takto předvedly výjezdové skupiny všech krajských záchranek. Jsme rádi, že se to při oslavách 100 let samostatného státu podařilo. Je to mimo jiné i důležitý symbol vzájemné spolupráce mezi složkami Integrovaného záchranného systému. Byť má každá záchranka svého zřizovatele, společně usilujeme, nehledě na hranice krajů, abychom našim pacientům poskytli co nejrychleji tu nejlepší možnou péči,“ uvedl ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička. Plzeňský kraj reprezentovali kolegové z rokycanské výjezdové základny a vůz Volkswagen T6 č. 229 z výjezdové základny Plzeň – Bory.

Zároveň pražská ZZS HMP uspořádala na Letenské pláni výstavu současné i historické záchranářské „flotily“. K vidění byly nejen speciály Golem a Atego, ale také například slavné „dvanáctsettrojky“, páteřní typ českých záchranářů od 70. do 90. let dvacátého století či Mercedes Benz, který si zahrál i v několika filmech a seriálech.

Nedělní hodinová vojenská přehlídka ke stému výročí vzniku Československa byla největší v historii samostatné České republiky. Účastnilo se jí přes 3 500 vojáků včetně aktivních záloh, policistů, strážníků, zdravotnických záchranářů, celníků a hasičů. Přítomní byli i příslušníci slovenské armády. Po Evropské třídě v Dejvicích projelo celkem 236 kusů techniky. Přehlídka se i přes nepřízeň počasí setkala s obrovským zájmem veřejnosti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak