Search
Close this search box.

Zdravotní klauni navštívili pacienty LDN třebíčské nemocnice

Středeční odpoledne a podvečer zpříjemnili pacientům LDN Nemocnice Třebíč profesionální Zdravotní klauni. Tři dvojice prošly všechny lůžkové pokoje, kde zpívaly, vyprávěly a vtipkovaly. Speciální akce s názvem „Turné plné smíchu“ zcela naplnila hlavní poslání titulku. Odměnou všem vystupujícím byl někdy malý a milý úsměv, jinde potlesk obyvatel místnosti a někdy i trocha dojetí.

Zdravotní klauni navštěvují dětské oddělení Nemocnice Třebíč pravidelně několik let. Toto byla první návštěva LDN – léčebny pro dlouhodobě nemocné. „Delší čas jsme chtěli, aby klauni našli prostor i pro návštěvu tohoto oddělení. Jakékoliv rozptýlení, zábava a trochu humoru tam mohou mít velký léčebný dopad. Jsme velice rádi, že premiéru máme za sebou a že je naděje i další návštěvu,“ komentovala návštěvu ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Šestici „bavičů“ na LDN doplnili další čtyři, kteří v rámci velké návštěvy Nemocnice Třebíč rozdávali radost na dětském oddělení. Skvěle se pobavili nejen malí pacienti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, široce uznávaná pro svoji odbornost v oblasti využívání humoru ve zdravotnictví. Dnes navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 63 nemocnic a 7 domovů pro seniory a jeden hospic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient