Zdravotní klauni navštívili pacienty LDN třebíčské nemocnice

Středeční odpoledne a podvečer zpříjemnili pacientům LDN Nemocnice Třebíč profesionální Zdravotní klauni. Tři dvojice prošly všechny lůžkové pokoje, kde zpívaly, vyprávěly a vtipkovaly. Speciální akce s názvem „Turné plné smíchu“ zcela naplnila hlavní poslání titulku. Odměnou všem vystupujícím byl někdy malý a milý úsměv, jinde potlesk obyvatel místnosti a někdy i trocha dojetí.

Zdravotní klauni navštěvují dětské oddělení Nemocnice Třebíč pravidelně několik let. Toto byla první návštěva LDN – léčebny pro dlouhodobě nemocné. „Delší čas jsme chtěli, aby klauni našli prostor i pro návštěvu tohoto oddělení. Jakékoliv rozptýlení, zábava a trochu humoru tam mohou mít velký léčebný dopad. Jsme velice rádi, že premiéru máme za sebou a že je naděje i další návštěvu,“ komentovala návštěvu ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová.

Šestici „bavičů“ na LDN doplnili další čtyři, kteří v rámci velké návštěvy Nemocnice Třebíč rozdávali radost na dětském oddělení. Skvěle se pobavili nejen malí pacienti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, široce uznávaná pro svoji odbornost v oblasti využívání humoru ve zdravotnictví. Dnes navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 63 nemocnic a 7 domovů pro seniory a jeden hospic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak