Search
Close this search box.

Zdravotně postižení plavci změřili své síly na závodu Pohárek

V sobotu 24. března se do Krytého bazénu Sokolov sjelo na 131 handicapovaných závodníků z celé České republiky, Slovenska a Německa. Své síly si přijeli poměřit v závodním testu před červnovým Mistrovstvím České republiky v para plavání. Symbolicky v 9 hodin a 15 minut byl za doprovodu hudby, jásotu soutěžících, trenérů i přihlížejících a nástupu záchranářů a asistentů odstartován XVI. ročník závodu tělesně postižených plavců s názvem POHÁREK. Akce s nezaměnitelnou atmosférou vítá ve svých plaveckých drahách čím dál více soutěžících s tělesným, zrakovým a mentálním postižením. Tento rok Sokolov navštívilo 15 týmů, které reprezentovalo 53 žen a 78 mužů, z toho si svůj start užila nejmladší osmiletá Alyssa i nejstarší osmašedesátiletá Gabriela.

Pořadatelské hole se jako obvykle ujal klub SK KONTAKT Karlovy Vary v čele s předsedkyní a ženou, bez které by akce nikdy nenabrala takových rozměrů, sympatickou Štěpánkou Řehořkovou. Z pověření Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB a s garancí Českého svazu tělesně postižených sportovců organizuje karlovarská odnož Pohárek v Sokolově již spoustu let. I tento rok přišel přivítat závodníky a nasát atmosféru akci zaštiťující starosta Sokolova Jan Picka. Po jeho boku spočinul i Jiří Klsák, náměstek primátora Karlovy Vary Petra Kulhánka, který rovněž převzal záštitu nad 16. ročníkem závodu. Jako obvykle se na dlaždicích sokolovského bazénu objevil i patron soutěže žokej Josef Váňa. Erik Klimeš přivítal přítomné nejen jako ředitel společnosti Sokolovská bytová, ale i jako záchranář pomáhající plavcům z vody. Mikrofonu se na chvíli ujmul i Jan Eder, majitel společnosti Toyota AutoEder Karlovy Vary.

Celý den doprovázela všechny přítomné skvělá nálada, soutěžící si čekání krátili tancem (ano, i na vozíku se dá tančit), klábosením a občerstvováním a už od rána se těšili na společný slavnostní večer s vyhlášením výsledků v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech. Své zlaté medaile obhájili a přede všemi převzali Arnošt Petráček, Anežka Floriánková, Vendula Dušková, nově o sobě dali výrazně vědět třeba i Jonáš Kešnar nebo Tadeáš Strašík.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient