Zdravotně postižení a děti z nízkoprahových zařízení soutěžili na atletickém stadionu

Středa 27. června patřila na Atletickém stadionu města Plzeň hned dvěma sportovním akcím – dopoledne se zde konal již třetí ročník sportovního pětiboje pro zdravotně postižené s pod titulem Dáme to! a také potřetí si sportovní pětiboj s názvem Tak se ukaž! užily i děti z plzeňských nízkoprahových zařízení a azylových domů.

Obě akce naplňují celoměstský projekt započatý v olympijském roce 2016 Plzeň žije zdravě. Sportovní den se konal pod společnou záštitou náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evy Herinkové a radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky, organizátorem byl magistrátní odbor sociálních služeb.

Dáme to! přilákal na čtyři desítky hendikepovaných sportovců z organizací Vozíčkáři Plzeňska, Ty a Já, Exodus, CPTS Zbůch a Tak pojď s námi, kteří poměřili své síly v disciplínách jako vrh koulí, hod oštěpem, hod diskem, překážkovou dráhu nebo v běhu na 60 metrů.

„Již potřetí stojím před vámi, amatérskými atlety, kteří s každým dalším ročníkem podávají lepší a lepší výkony. Je to obdivuhodné a motivující zároveň, i s přihlédnutím k tomu, že na tomto stadionu se dnes nesešli soupeři, ale přátelé a kamarádi, kteří si úspěch navzájem přejí,“ uvedla dopolední blok náměstkyně Eva Herinková, která zároveň dekorovala vítěze tohoto sportovního pětiboje.

Vítězi kategorie Dáme to! jsou:

1. Petr Bláha – Vozíčkáři Plzeňska
2. Jana Kazdová – Exodus
3. Olga Floriánová – Ty a Já

Odpolední blok pod názvem „Tak se ukaž!“ nabídl možnost poměřit své síly a dovednosti dětem z nízkoprahových zařízení a azylových domů v Plzni, které na atletický stadion v Plzni běžně nedocházejí. Na stadionu je přivítala ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu Magistrátu města Plzně Helena Knížová.

„Mám velkou radost, když vidím, s jakou chutí a energií přistupujete k dnešnímu závodu a přeji vám všem úspěch a stupně vítězů. Ale sport, a atletika zejména, je o dřině a úsilí: takže pokud vám to letos náhodou nevyjde, nebuďte smutní a přejte medaili svým kamarádům. Napřesrok to může být obráceně,“ promluvila v úvodu pětiboje Helena Knížová, která medailemi a poháry odměňovala vítěze v rámci závěrečného vyhodnocení pětiboje.

Mladí sportovci z Domova sv. Zdislavy, Naděje, Pontonu a Blízkého souseda předvedli svoji šikovnost v pěti disciplínách: v hodu oštěpem, hodu koulí, hodu diskem, běhu na 60 metrů a v běhu přes překážky. Oceněni byli vítězové v každé disciplíně, ale na stupně absolutních vítězů vystoupali ve finále sportovci pouze z jedné organizace – veškeré vavříny si odnesl Blízký soused:
1. Jan Hlaváč – Blízký soused
2. Roman Ščuka – Blízký soused
3. Nikolas Pecha – Blízký soused

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak