Search
Close this search box.

Zdravotně postižení a děti z nízkoprahových zařízení soutěžili na atletickém stadionu

Středa 27. června patřila na Atletickém stadionu města Plzeň hned dvěma sportovním akcím – dopoledne se zde konal již třetí ročník sportovního pětiboje pro zdravotně postižené s pod titulem Dáme to! a také potřetí si sportovní pětiboj s názvem Tak se ukaž! užily i děti z plzeňských nízkoprahových zařízení a azylových domů.

Obě akce naplňují celoměstský projekt započatý v olympijském roce 2016 Plzeň žije zdravě. Sportovní den se konal pod společnou záštitou náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Evy Herinkové a radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky, organizátorem byl magistrátní odbor sociálních služeb.

Dáme to! přilákal na čtyři desítky hendikepovaných sportovců z organizací Vozíčkáři Plzeňska, Ty a Já, Exodus, CPTS Zbůch a Tak pojď s námi, kteří poměřili své síly v disciplínách jako vrh koulí, hod oštěpem, hod diskem, překážkovou dráhu nebo v běhu na 60 metrů.

„Již potřetí stojím před vámi, amatérskými atlety, kteří s každým dalším ročníkem podávají lepší a lepší výkony. Je to obdivuhodné a motivující zároveň, i s přihlédnutím k tomu, že na tomto stadionu se dnes nesešli soupeři, ale přátelé a kamarádi, kteří si úspěch navzájem přejí,“ uvedla dopolední blok náměstkyně Eva Herinková, která zároveň dekorovala vítěze tohoto sportovního pětiboje.

Vítězi kategorie Dáme to! jsou:

1. Petr Bláha – Vozíčkáři Plzeňska
2. Jana Kazdová – Exodus
3. Olga Floriánová – Ty a Já

Odpolední blok pod názvem „Tak se ukaž!“ nabídl možnost poměřit své síly a dovednosti dětem z nízkoprahových zařízení a azylových domů v Plzni, které na atletický stadion v Plzni běžně nedocházejí. Na stadionu je přivítala ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu Magistrátu města Plzně Helena Knížová.

„Mám velkou radost, když vidím, s jakou chutí a energií přistupujete k dnešnímu závodu a přeji vám všem úspěch a stupně vítězů. Ale sport, a atletika zejména, je o dřině a úsilí: takže pokud vám to letos náhodou nevyjde, nebuďte smutní a přejte medaili svým kamarádům. Napřesrok to může být obráceně,“ promluvila v úvodu pětiboje Helena Knížová, která medailemi a poháry odměňovala vítěze v rámci závěrečného vyhodnocení pětiboje.

Mladí sportovci z Domova sv. Zdislavy, Naděje, Pontonu a Blízkého souseda předvedli svoji šikovnost v pěti disciplínách: v hodu oštěpem, hodu koulí, hodu diskem, běhu na 60 metrů a v běhu přes překážky. Oceněni byli vítězové v každé disciplíně, ale na stupně absolutních vítězů vystoupali ve finále sportovci pouze z jedné organizace – veškeré vavříny si odnesl Blízký soused:
1. Jan Hlaváč – Blízký soused
2. Roman Ščuka – Blízký soused
3. Nikolas Pecha – Blízký soused

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient