Žďas se rozloučil se sezonou prohrou ve Staré Říši

V sobotu 9. června se Žďas rozloučil s letošním divizním ročníkem zápasem ve Staré Říši. Po nadějně rozehraném prvním poločase nezvládli udržet jednobrankové vedení a v druhé půli třikrát inkasovali. V celkovém pořadí tak skončíme nejhůře na třetím místě divizní tabulky.

Utkání začali hosté aktivitou a první desetiminutovka se odehrávala především na polovině domácích. První ošemetnou situaci před žďárskou brankou se odehrála ve 14. minutě, kdy nebezpečný centr domácích proletěl malým vápnem. Další minuty poté patřili dále domácím, ale dvě střely jen minuly Hajného branku. Žďas oplatil stejnou mincí ve 27. minutě, ale střela Bureše z dvaceti metrů skončila jen na tyči. Další minuty se odehrávaly spíše ve středu pole. Až ve 43. minutě se ke střele kousek za velkým vápnem dostal Fiala, jeho střela orazítkovala tyč, ale míč se poté přes Bureše dostal k Henzlovi, který ho dopravil do branky – 0:1.

Druhý poločas začal bojovně a s nepřesnostmi na obou stranách. Změnu skóre mohla přinést 62. minuta, kdy se po rohu dostal k míči Štursa, ale jeho pokus skončil na břevně. Známá a otřepaná fráze nedáš dostaneš opět zafungovala v 66. minutě. Centr po standardce našel hlavu Príborského a míč se po odrazu od břevna dostal za Hajného záda – 1:1. V 72. minutě již hosté prohrávali. To domácí Vacek prošel středem obrany hostů jako nůž máslem a střelou po zemi poslal domácí do vedení – 2:1. Další minuty se žďárští pokoušeli o vyrovnání, ale snaha branku nepřinesla. Rozhodnutí tak na sebe opět vzal v 86. minutě Vacek a střelou ze středu pokutového území rozhodl tento divizní zápas – 3:1.

FSC STARÁ ŘÍŠE – ŽĎAS ŽĎÁR N. S. 3:1 (0:1)

Góly FC Žďas: 43. Henzl Rozhodčí: Kadlec ŽK: 1:0 Diváci: 100 Poločas: 0:1.
FC Žďas Žďár n. S.: Hajný – Fiala, Štursa, Peňáz T., Vitásek (88. Sláma) – Janů (81. Trojánek), Bureš, Sodomka (67. Růžička), Nedvěd, Švoma – Henzl