Search
Close this search box.

Žďárští Pytlík a Poizl byli nominováni na Hlinka Gretzky Cup

Velice potěšující zpráva! Dva žďárští hokejisté byli nominováni na velice prestižní turnaj Hlinka Gretzky Cup. Tento turnaj, který se dříve jmenoval Memoriál Ivana Hlinky a hrál se pravidelně v Břeclavi, se pro letošek přestěhoval do kanadského Edmontonu a Red Deeru.

Vůbec na první ročník, který se odehraje v Kanadě byli nominováni dva žďárští hokejisté. Útočník Jaromír Pytlík si zahrál již letos na jaře na mistrovství světa. „Už od patnácti jsem si přál na tenhle turnaj jet, takže jsem strašně nadšený!“ září Pytlík. Ovšem nominaci dostal i obránce Daniel Poizl, jenž se v průběhu loňské sezony stal v šestnácti letech jedním z klíčových beků A týmu Plamenů. „Volal mi pan Hadamczik, že jim vypadl jeden bek a že s nimi pojedu do Kanady,“ popisuje Dan Poizl jak se o nominaci dozvěděl. „Vysvětlil mi jak se situace má, že pojedu na přípravný zápas s Kanadou a na soupisku může napsat jen 7 obránců, jede nás osm. Je to na mně, abych se o místo porval.“

Tento turnaj má bohatou tradici a každoročně se na něj sjíždí scouti z NHL. Ještě aby ne, v minulosti tímto turnajem prošli největší hvězdy světového hokeje jako Sidney Crosby, Carey Price, Alexander Ovečkin, David Pastrňák a další. „Je to velice prestižní turnaj a hodně to pro mě znamená!“ dodává mladý obránce.

Tradičně se tento turnaj hraje v Břeclavi, ovšem prestiž tohoto neoficiálního světového poháru hráčů do 18 let potvrzuje fakt, že se minimálně na tento rok přestěhoval do kanadského Edmontonu a Red Deeru. Tím spíš, že se turnaj pojmenoval nejen po Ivanu Hlinkovi, ale i legendárnímu hokejistovi Waynu Gretzkymu. „Je to škoda, že jsme přišli o diváckou podporu, kterou bychom doma určitě měli. Ale nezbývá než ukázat, že umíme hokej lépe, než oni. Máme těžkou skupinu, ale dáme do toho všechno,“ slibuje čerstvá akvizice extraligových Vítkovic Jaromír Pytlík.

Česká republika před dvěma lety narušila devítiletou nadvládu Kanady. Za zrodem tohoto fantastického úspěchu stáli i žďárští odchovanci. Jako kapitán tým vedl Martin Nečas, pohár Ivana Hlinky získal i Martin Kaut a střelec vítězné branky ve finále proti USA Ondřej Machala. „Jezdil jsem se na ten turnaj dřív koukat a byl jsem tam ten rok, když to kluci vyhráli. Uděláme všechno pro to, abychom ho vyhráli i my, musíme si věřit a jít do toho po hlavě,“ věří Pytlík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient