Žďárští policisté zastavovali opilé řidiče

Žďárští dopravní policisté vykonávali v pondělí 26. listopadu dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na silnici I. třídy v katastrálním území obce Stržanov. Krátce pře půl šestou ráno zastavila policejní hlídka osobní automobil Škoda Yeti, jehož řidičem byl padesátiletý muž. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,35 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Další vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu, zastavila hlídka o několik minut později.

Jednalo se o osobní automobil Opel Movano, který řídil sedmatřicetiletý muž. Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 0,48 promile. Opakované měření vykázalo hodnotu 0,51 promile. Policisté oběma mužům na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. V obou případech se řidiči budou před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu zastavila ve stejný den policejní hlídka z obvodního oddělení ve Žďáru nad Sázavou. Osobní automobil Volvo, jehož řidičem byl čtyřicetiletý muž, zastavili policisté na ulici Novoměstská ve Žďáru nad Sázavou kolem sedmé hodiny ráno. Řidič se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek činil 0,57 promile alkoholu. Také v tomto případě policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.