Search
Close this search box.

Žďárští policisté zastavovali opilé řidiče

Žďárští dopravní policisté vykonávali v pondělí 26. listopadu dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na silnici I. třídy v katastrálním území obce Stržanov. Krátce pře půl šestou ráno zastavila policejní hlídka osobní automobil Škoda Yeti, jehož řidičem byl padesátiletý muž. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,35 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. Další vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu, zastavila hlídka o několik minut později.

Jednalo se o osobní automobil Opel Movano, který řídil sedmatřicetiletý muž. Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 0,48 promile. Opakované měření vykázalo hodnotu 0,51 promile. Policisté oběma mužům na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. V obou případech se řidiči budou před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu zastavila ve stejný den policejní hlídka z obvodního oddělení ve Žďáru nad Sázavou. Osobní automobil Volvo, jehož řidičem byl čtyřicetiletý muž, zastavili policisté na ulici Novoměstská ve Žďáru nad Sázavou kolem sedmé hodiny ráno. Řidič se podrobil dechové zkoušce, jejíž výsledek činil 0,57 promile alkoholu. Také v tomto případě policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient