Žďárští junioři zakončili skupinu zápasem proti Dukle, podlehli 2:3

Junioři dnes na Bouchalkách odehráli poslední zápas v rámci úvodních skupinových bojů. Ve druhé třetině si vytvořili nadějný náskok, ale těsně před koncem utkání o něj přišli a nevybojovali ani bonusový bod v nadstavbě.

Do samotného utkání vstoupily oba týmy velmi odhodlaně. Oběma celkům šlo o umístění ve skupinové tabulce, ze kterého nakonec lépe vyšla jihlavská Dukla.
První třetina přinesla pěkný hokej s velkým množstvím gólových šancí. Většina z nich ovšem přicházela ze strany hostů. Už ve druhé minutě zápasu se hostujícím hráčům podařilo ujet do přečíslení ve dvou proti jednomu, ale celá akce skončila pouze posunutou bránou. V páté minutě prověřil Tomáš Pigl pozornost žďárského gólmana prudkou střelou z první z levého kruhu, ale trefil jen Radostovu vyrážečku. V deváté minutě musel domácí brankář dvakrát zasahovat proti dorážkám hostujícího Judy. 12. minuta přinesla první vyloučení zápasu, a sice postupně na obou stranách po jednom dvouminutovém trestu. Gól ale nepřišel a po závěrečné siréně hráči odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá dvacetiminutovka začala ze strany hostů velmi zostra. Ve 22. minutě se totiž Dukla dostala do obrovské šance. Puk nehlídaně poskakoval u brankové čáry a jeden z jihlavských hokejistů mohl zakončovat do zcela odkryté brány. Domácí brankář ale předvedl neuvěřitelný zákrok, když se na poslední chvíli zorientoval a v otočce zachytil puk do lapačky. V čase 26:01 se ale tlak na domácí bránu hostům vyplatil. Z levé strany žďárské brány se před Radostou dostal k puku Martin Zadražil a bez problémů zavěsil nad levou ruku domácího brankáře. Ve 33. minutě byl vyloučen hostující Adam za podražení a domácím netrvalo dlouho faul jihlavského útočníka potrestat. V čase 33:58 sehrály Plameny pěknou kombinaci, zásluhou Jakuba Filipa využily přesilovou hru a srovnaly skóre na 1:1. O necelé tři minuty později, v čase 36:50, přišel ze strany domácích obrat. Z levé strany se střelou z velkého úhlu prosadil Maroš Jedlička. Domácí tedy na přestávku odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Poslední třetina přinesla na žďárský zimní stadion velmi napínavý hokej. V čase 47:49 hosté potrestali nedovolený zákrok domácího Jana Tlačila a srovnali stav na 2:2. Z vrcholku pravého kruhu se tentokrát prosadil Vítězslav Brož. V čase 52:21 přišla studená sprcha pro domácí Plameny. Dukle se podařilo získat zpět jednogólový náskok poté, co jihlavští šikulové předvedli krásnou akci. Zadražil zavezl puk na levý kruh, odkud přihrál Matouši Menšíkovi. Ten z pravé strany brány přesně zavěsil nad Radostovo rameno. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou si trenér domácího Žďáru vyžádal oddechový čas. Plameny poté předvedly ještě pár nadějných šancí, ale Javůrek v bráně svůj tým podržel.

Následovala nadstavba v podobě pětiminutového prodloužení. Oba týmy se dostaly do pěkných šancí, ale když byl na začátku 65. minuty vyloučen Jan Tlačil za nesportovní chování, hosté nezaváhali a překonali domácího gólmana – tentokrát už Tomáše Kulicha – naposledy v zápase. Tím si zajistili bonusový bod do tabulky a také to, že v ní přeskočili svého dnešního soupeře. Žďár tedy po dnešním utkání zakončuje skupinové boje na poslední příčce.

SKLH Žďár nad Sázavou – Dukla Jihlava 2:3

Branky a nahrávky: 34. Filip (Černohorský, Tlačil), 37. Jedlička (Jindra, Vlk) – 27. Zadražil (Brož), 48. Brož (Rašín, Juda), 53. Menšík (Zadražil, Kardoš), 65. Chlubna (Mareš, Menšík). Rozhodčí: Čuňočka – Musil, Brzobohatý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 21:43 (3:14, 10:13, 4:14 – 4:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Radosta (63. Kulich) – Černohorský, Mikulík, Marek, Klodner, Poizl, Zemchenkov – Filip, Konečný, Vlk, Jedlička, Pětník, Jindra, Tlačil, Bačo, Puczek, Nagy, Nikolič, Vašíček.
DUKLA JIHLAVA: Javůrek – Piskač, Chvátal, Smolko, Trávník, Rašín, Mareš – Brož, Vala, Zadražil, Menšík, Chlubna, Krajíček, Kardoš, Adam, Čermák, Juda, Pigl.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient