Žďárští hokejisté zvládli derby s Havlíčkovým Brodem a stali se prozatímními králi Vysočiny

Derby představovalo znovu fantastický hokej se skvělou atmosférou. Lépe začali domácí hokejisté, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok a paradoxně snižující gól Bruslařů nastartoval Plameny k rozhodujícímu odskoku. Havlíčkův Brod se ale nevzdal a vrátil se zpět do zápasu, nicméně králem Vysočiny byli alespoň pro tentokrát hokejisté Žďáru nad Sázavou.

Derby začalo opravdu zostra a daleko lépe pro domácí celek. Ten uzavřel Bruslaře ve vlastním pásmu a hned z první střely se radoval z vedoucí branky. Obránce, ačkoliv dnes výjimečně útočník Jakub Peslar z pravého kruhu přehodil beton Davida Marka – 1:0. Havlíčkobrodští posléze měli velké problémy s rozehrávkou a podepsala se na nich mírná nervozita, ovšem ta během následujících minut pominula. Slušnou šanci měl například Třetina, ale domácí brankář sklapl betony. Gólové šance měli i domácí, zejména Hasoň, jenž nedokázal protlačit kotouč do odkryté branky. Na druhé straně zase zachránila domácí tyčka, neboť tu nastřelil v další přesilové hře Milfait. Havlíčkův Brod měl hrát další přesilovou hru, ovšem sportovní gesto a respekt ke hře a soupeři prokázal ukázkově Tomáš Chlubna, jenž ve skutečnosti zakopl o brankovou konstrukci a faul odvolal. „Odměnou“ mu za to byl o dvacet sekund později gól ve vlastní síti, nicméně i takový je hokej. Lukáš Bureš přenechal puk mezi kruhy Davidu Čermákovi, jenž osamocený prostřelil Marka – 2:0.

Druhou třetinu herně ovládli hosté, kteří si vytvářeli hodně šancí ale Loubal byl opravdu pozorný a domácí tým výrazně podržel. Naopak branky střílely Plameny, ale začneme postupně. Velkou šanci měl Přidal, jenž dostal přihrávku od Třetiny před poloprázdnou branku, ovšem Loubal se skvěle přesunul a zneškodnil jeho šanci. Žďárští posléze nevyužili přesilovou hru a naopak po jejím skončením se radovali hosté. Voříšek potáhl kotouč mezi kruhy, vystřelil a Loubal vyrazil puk jen na hůl Vojtěcha Holendy, jenž dotlačil puk do odkryté branky – 2:1. Pak začali úřadovat domácí. Hned po patnácti sekundách hry totiž dostal ukázkovou přihrávku skrz útočné pásmu z hole Čermáka Jan Wasserbauer, jenž z první prostřelil Marka – 3:1. Navíc ještě po minutě a půl sehráli krásnou akci Kunstmüller s Krupkou, jenž krásně přenechal puk před prázdnou branku právě Luboši Kunstmüllerovi a ten neměl problém zasunout puk do sítě – 4:1. Černou dvouminutovku pro hosty završil Lukáš Bureš, jenž dostal puk znovu od Davida Čermáka před brankovištěm a prostřelil Marka – 5:1.

Do třetí třetiny šli hosté s vědomím, že nemají co ztratit. Za to na domácích se projevila mírná nervozita a tím spíš, že Havlíčkův Brod se velice rychle dostal zpět do zápasu. A to hlavně díky dvěma ranám od modré čáry a obě zařídil stejný hráč podobnými brankami. Prvně Martin Nepokoj prostřelil Loubala, který měl zakrytý výhled – 5:2. A o minutu a něco později se znovu Martin Nepokoj trefil od modré čáry, i když i tentokrát Loubal nemohl moc na tuto ránu reagovat – 5:3. To trochu nalomilo sebedůvěru domácích, kteří ale zbytek zápasu zvládli s bravůrou. Navíc v polovině třetí třetiny vrátil tříbrankový náskok domácí David Čermák, jenž z kruhu prostřelil již střídajícího Nováka – 6:3. V posledních deseti minutách si Plameny pohlídaly výsledek.

Radovan Biegl (asistent trenéra SKLH Žďár nad Sázavou): „Dnes to byl pro diváky velice krásné utkání. Výhry vždycky potěší a v derby s Brodem dvakrát. My jsme za stavu 2:0 trochu vypadli z role, a bylo klíčové, když Havlíkův Brod snížil a my jsme dokázali třikrát odpovědět. Hosté se znovu dokázali dostat rychle do zápasu, ale nás neskutečně podržel Matěj Loubal. Kluci závěr zápasu zvládli a jsme šťastní za tři body.“

Miroslav Duben (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): „Nevstoupili jsme do zápasu dobře, prvních deset minut patřilo domácím, kteří se dostali i do dvougólového vedení. Myslím, že přibližně od desáté minuty až do druhé třetiny, kdy se nám podařilo snížit na 1:2, jsme byli lepším týmem a snížili jsme zaslouženě. Bohužel pak přišla černá dvouminutovka, ve které jsme inkasovali tři góly. Nechtěli jsme to vzdát. Chtěli jsme zabojovat a s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám v poslední části ještě snížit na rozdíl dvou branek, ale opět vlastní nedisciplinovaností a faulem v útočném pásmu jsme se připravili o šanci. Soupeř nás z přesilovky potrestal a bylo po zápase.“

SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 6:3

Branky a nahrávky: 3. Peslar (Kunstmüller, Hasoň), 16. Čermák (Bureš, Wasserbauer), 35. Wasserbauer (Čermák), 36. Kunstmüller (Krupka), 37. Bureš (Čermák), 50. Čermák (Pleva) – 35. Holenda (Voříšek, Kulhánek), 44. Nepokoj (Michálek, Třetina), 45. Nepokoj (Milfait). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec 10 OT a Milfait 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1475. Střely na branku: 40:29 (11:10, 15:10, 14:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Loubal – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar, Pika – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer.
BK HAVLÍČKŮV BROD: Marek (41. Novák) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Třetina, Milfait, Kozlík.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového