Žďárští hokejisté vedou ligu. „Čeká nás ještě hodně práce,“ ví Lukáš Jícha

Během devíti kol si Plameny dokázaly vytvořit tříbodový náskok na čele celé druhé hokejové ligy napříč všemi skupinami. Žďárští hokejisté ztratili pouhé dva body po porážce v prodloužení s Opavou. Jednou z opor týmu je Lukáš Jícha, jenž si je vědom, že je teprve začátek a Plameny čeká ještě dlouhá sezona. Mladý útočník si za své výkony navíc vysloužil střídavé starty v Chance lize. „V první řadě chci hrát co nejlépe tady a pak uvidíme jestli dostanu šanci i o soutěž výš,“ prozrazuje Jícha.

Lukáši po devíti kolech vedete tabulku celé druhé ligy napříč všemi skupinami. Čemu to přisuzujete?
Je to sice krásný, že vedeme celou druhou ligu, ale jak říkáš je teprve devět kol za námi, takže nás čeká ještě hodně práce. Zatím nám to tam padá a Saly to vzadu vždycky neskutečně zavře, takže nám to zatím funguje a snad to vydrží co nejdéle.

Plameny mají nejen nejvíce bodů v celé druhé lize, ale i nejlepší skóre. Dovolíte si na ledě víc, když se můžete spolehnout na zatím skvělé výkony Jirky Slámy?
Rozhodně. Jak jsem říkal, Jirka to vždycky zavře a potom se hraje úplně jinak. Tým ví, že má jistotu v bráně a je klidnější.

Před sezonou nebylo jasné, jestli budete hrát tady za Plameny či jinde. Jste nakonec spokojený s tím, že hrajete doma?
To je pravda, ale nakonec jsem rád, že jsem zůstal tady. Budu se snažit dělat co nejvíc pro tým, abychom dosáhli nejlepšího výsledku a našeho cíle.

Je možnost, že si ještě letos zahrajete Chance ligu za Třebíč, jak vnímáte tuhle šanci?

Byl jsem z toho hodně překvapený. Ale jsem za takovou šanci rád. V první řadě chci hrát co nejlépe tady a pak uvidíme jestli dostanu šanci i o soutěž výš.

Střídavé starty máte vyřízené společně s Lukášem Burešem, parťákem ve formaci. Na ledě je vidět, že jste si opravdu sedli…

Hrajeme spolu už druhou sezonu. Loni nám to tam úplně nepadalo, tak jsem rád, že letos se už prosazujeme o něco víc.

Zaměřoval jste se přes léto na koncovku?
Nevím jestli to byla smůla, nevím jak to nazvat. Letos jsem sice dal tři branky, ale těch šancí jsem spálil daleko víc. To mě docela mrzí, ale hlavně, že se vyhrává a doufám, že góly přijdou v důležitějším okamžiku. Loni jsem se na na zakončení zaměřoval a nefungovalo to, tak jsem to letos nechal plynout a třeba to bude lepší.

Při takové šňůře výsledků a vítězství se nabízí otázka, zda nemůže dojít k podcenění jednoho ze soupeřů?

Zatím takový pocit vůbec nemám, jdeme zápas od zápasu a je jedno proti komu. Přijde mi, že ke každému zápasu všichni nastupujeme zodpovědně, což je hrozně důležité.

Po středečním zápase s Pískem vás čeká letošní druhé derby. Bude to znovu boj o první příčku, s čím do Havlíčkova Brodu pojedete?
Samozřejmě to bude zase nesmírně těžký utkání. Každopádně tam pojedeme vyhrát, jako do každého zápasu. My se nemáme čeho bát. Víme, že když budeme hrát svůj hokej, tak porazit můžeme každého.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient