Žďárští hasiči předvedli nejlepší výkon na soutěži ve vyprošťování

(Aktualizováno před )

V úterý se na stanici profesionálních hasičů v Třešti konala Krajská soutěž jednotek Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Své síly poměřilo pět soutěžních družstev, mimo soutěž se představili kolegové z Rosic. Suverénně nejlepší výkon podalo soutěžní družstvo ze Žďáru nad Sázavou. To také bude reprezentovat vysočinské profesionální hasiče na podzim na republikovém klání.

Soutěžní družstvo tvořili čtyři příslušníci (velitel zásahu + tři hasiči), jejich úkolem bylo rychlé, bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a poskytnutí předlékařské první pomoci.

Soutěžící jednotlivých družstev do poslední chvíle neznali druh dopravní nehody. Připraveno pro ně bylo hned několik modelových situací.

Počínání soutěžících během simulovaného zásahu bedlivě sledovali rozhodčí.

Hodnoceny byly tři oblasti – taktika provedení zásahu, technika provedení zásahu a poskytnutí předlékařské první pomoci.

Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo ze stanice Žďár nad Sázavou. Stříbrnou příčku obsadili havlíčkobrodští profesionální hasiči a bronz patří soutěžnímu družstvu ze stanice Jihlava. Čtvrtí skončili hasiči ze stanice Jemnice a páté místo patří hasičům z Kamenice nad Lipou.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz