Žďárský městský úřad zavádí regulaci počtu obsloužených klientů

V posledních měsících se Městský úřad ve Žďáře nad Sázavou potýká s velkým nárůstem počtu dříve místně nepříslušných klientů na odboru dopravy. Jedná se zejména o agendu registru vozidel. Z toho důvodu začíná platit od 2. července omezení v počtu obsloužených klientů na den.

„Díky rušení místní příslušnosti (dle trvalého bydliště), které je bezesporu proklientské, si začínají klienti vybírat úřady, které jsou více dostupné, otevřené a žádosti zvládají vyřídit rychle. Hlavně z tohoto důvodu jsme za poslední rok zaregistrovali 20% nárůst nově příchozích klientů,“ uvádí Jan Havlík, tajemník Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou.

Vyvolávací systém bude od 2. července nastaven tak, aby byla zajištěna přiměřená čekací doba a klient byl bez problémů obsloužen do konce pracovní doby. Další klienti, kteří už nemohou být obslouženi nebo by čekali nepřiměřeně dlouho, pořadové číslo nedostanou. Opatření se netýká objednaných klientů přes internet, ti budou obslouženi vždy a přednostně.

Finančně je tato situace dlouhodobě neudržitelná, protože jen 20 % z příjmů tvoří správní poplatky, 80 % naopak tvoří příspěvek na výkon státní správy. V polovině roku 2017 došlo ke zrušení místní příslušnosti v agendě registru vozidel. Jak to od té doby vypadá na ORP Žďár nad Sázavou téměř po roce?

35 % klientů je místně nepříslušných
O 20 % vzrostl celkový počet klientů
O 50 % vzrostla čekací doba
O 65 % vzrostl počet objednaných klientů

Kromě toho dochází od 1. července 2018 ke změně na registru řidičů. Zde je nově také zrušena místní příslušnost. Úkony se od poloviny letošního roku stávají časově náročnějšími (např. focení žadatele nebo přeposílání dokumentace místně nepříslušných klientů), tudíž se kapacita pro obsluhu klientů opět sníží.

Kvůli výše zmíněným aspektům dochází ke snížení komfortu a kvality klientského servisu. Jak ale uvádí tajemník úřadu, je nastalá situace bez posílení prostorové a personální kapacity neřešitelná. „Pro udržení kvality a komfortu klientů jsme prostřednictvím systému objednávání maximálně využili stávající prostorové a personální kapacity odboru dopravy. Ani toto opatření však nezabránilo nepříjemnému prodloužení čekací doby. Proto jsme se rozhodli přistoupit k omezení počtu obsloužených klientů za den,“ říká Havlík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!