Zbuzany udělily Motorletu lekci, vyhrály 3:0

Skvělá návštěva tří stovek diváků, to na Motorletu dlouho nebylo. Přijely ambiciozní Zbuzany našlapané řadou hráčů s ligovými zkušenostmi. Svou roli favorita hosté potvrdili. V první půli byl Motorlet zakřiknutý a po zbytečné penaltě prohrával 0:1. Po přestávce se sice herně zvedli, ale na víc než jednu šanci to nestačilo. Inkasovali ještě dvakrát a nebylo co řešit.

První střelecký pokus přišel od Jana Rajnocha, který si všiml postavení hostujícího brankáře Víška, ale dalekonosný pokus z půlky hřiště cíl nenašel. První náznak šance hostů přišel ve 20. minutě, ale Kalod pálil nepřesně. Pak ale pražská obrana na pravé straně propadla a Janda řešil situaci faulem ve vápně. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Mario Lička.

Domácí měli ještě dva náznaky šancí. Pyšek po průniku z levé strany střílel nedůrazně a po dobré kombinaci mířil nepřesně Karbulka.

Po přestávce se Motorlet herně zvedl. Zpoza vápna tvrdě vypálil Dvorský, Víšek míč nezkrotil, ale Pyšek v krkolomné pozici zakončit nedokázal. V 54. minutě vyslal do šestnáctky hostů krásný pas Penc, ale nabíhající Karbulka míč zpracovat do zakončení nedokázal.

Za čtyři minuty měli domácí výhodu rohového kopu. Do centru Karbulky se před brankou položil Filip, ale míč mezi tyče usměrnit nezvládl. A otěže zápasu definitivně převzali hosté.

Dělovku Ličky z voleje reflexivně vyrazil Foferka. V 65. minutě hosté rozehráli rohový kop z pravé strany a přetažený míč si na rohu vápna našel Přeučil. Jeho pohotová střela s lehkou tečí zapadla k levé tyči domácí branky – 0:2.

Když svůj cíl nenašel technický pokus Měsky, dostal Motorlet třetí úder. Po centru z pravé strany se Kalod šikovně obtočil kolem Pence po zemi propálil Foferku.

Motorlet Praha – FK Zbuzany 1953 0:3