Search
Close this search box.

Zbrusu nová školní kuchyň s jídelnou už slouží žákům na Základní škole Švermova

Po nezbytných stavebních úpravách dostala kuchyň nové moderní vybavení včetně vzduchotechniky a díky speciálním úpravám se snížil hluk v jídelně. Kompletní rekonstrukce se dočkalo také zázemí a přilehlé prostory. Čtyři měsíce trvající kompletní rekonstrukce vyšla radnici na bezmála 14 milionů korun. Město Liberec se takto snaží každý rok zrekonstruovat alespoň jednu školní kuchyň i s jídelnou.

„Kuchyně a jídelna ZŠ Švermova byly dosud ve stávající podobě, jak byly kdysi projektovány a postaveny. Na konci 70. let jsem se v ní coby školák stravoval už já sám. Z toho je jasně patrné, jak nezbytná ta rekonstrukce vlastně byla. A to uvědomění si stáří materiálu, dispozic i části technologií vlastně člověku zdůrazňuje jediné – mělo se tak stát už dávno,“ řekl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Hlavní změny proběhly v původně nevyhovující a technicky zastaralé kuchyni, která se změnila dispozičně, byly provedeny rekonstrukce elektroinstalace, rozvodů vody, tepla, povrchů, došlo na výměnu oken a vzduchotechniky a kuchyň získala také novou gastro techniku. Nové vybavení je i v odhlučněné jídelně, kterou od kuchyně nově odděluje otevřené okno. Pro rekonstrukci jídelny bylo vybráno nejpříhodnější období letních prázdnin, aby stavební úpravy provoz školy i strávníky co nejméně zatížily.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient