Search
Close this search box.

Zbrojovka zvládla závěr podzimu a vyhoupla se na třetí místo

Druhá liga nabídla o víkendu dva velmi zajímavé duely. První Pardubice se střetly se čtvrtým Brnem a třetí Dukla přivítala pátý Hradec Králové. A oba zápasy přinesly vcelku nečekané výsledky. Domácí týmy nechaly všechny body soupeřům.

Přitom Pardubice začaly dobře. V 11. minutě se ujaly vedení. To jim však vydrželo jen sedm minut a ještě do poločasu Zbrojovka utkání otočila. „Domácí na nás byli nachystaní, my na ně. Ten zápas možná neměl takovou kvalitu, jako jiné naše zápasy, ale my jsme museli hlavně vyhrát a jsme rádi, že se nám povedlo tu ztrátu na Pardubice stáhnout,“ byl spokojený Jakub Přichystal, který vsítil oba góly Zbrojovky.

V zápase Dukla – Hradec Králové byl průběh úplně jinačí. Hosté se už ve 2. minutě ujali vedení, které navýšili devět minut po začátku druhé půle. „Vojáci“ pak už jen korigovali výsledek jedním gólem. „V poločase zasloužené vedení 1:0 Hradce. Kluky jsem o poločase povzbuzoval a navedl je na jednodušší způsob, jakým chceme ve druhém poločase hrát. Bohužel inkriminovaná situace na 2:0, kdy řešení naší defenzivní činnosti v situaci 1-2 bylo z mého pohledu nepochopitelné. Poté kluci ukázali, že s tím zápasem chtějí něco udělat, pomohlo nám střídání. Škoda, že nám v závěru ty situace od Filipa Haška nepadly, ale myslím si, že dneska zaslouženě vyhrál Hradec. Nám to ukázalo to, že jsou věci, ve kterých ještě nejsme tak dobří a na kterých musíme pracovat,“ uvedl trenér Dukly Roman Skuhravý.

Nečekanou ztrátu zažila i Jihlava, která si v posledním podzimním zápase přivezla z Vítkovic jen bod a klesla na čtvrtou příčku. „Z našeho výkonu ve Vítkovicích jsem hodně zklamaný, protože jsme do Ostravy přijeli vyhrát. Ale nezasloužili jsme si to. Své hráče jsem dnes nepoznával, nešli hladově za vítězstvím. Málo jsme se dostávali do zakončení a nedařily se nám ani standardní situace. Je to škoda, mohli jsme jít do jarních odvet v příznivější pozici,“ řekl jihlavský kouč Radim Kučera.

Velmi spokojení s podzimem mohou být na Žižkově (6.), v Ustí nad Labem (7.) a u nováčka v Líšni (8.). Tyto týmy se vešly po podzimní části druhé ligy do první půlky tabulky.

Naopak se starostmi vstoupí do zimní přípravy u předposledních Vítkovic a především v posledním Sokolově.

16. kolo druhé fotbalové ligy:

Vítkovice – Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 13. Cverna – 32. Fortelný. Rozhodčí: Dorušák – Batík, Dohnálek. ŽK: Holiš, Stříž, Zorvan, Kovařík – Rezek, Vaculík, Novotný. Diváci: 498.

Dukla Praha – Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky: 70. Preisler – 2. Urma, 54. Vlkanova. Rozhodčí: Cihlář – Novák, Mikeska. ŽK: Souček, Piroch – Doležal, Leibl, Martinec, Soukeník. Diváci: 687.

Pardubice – Brno 1:2 (1:2)

Branky: 11. Zifčák – 18. a 44. Přichystal. Rozhodčí: Petřík – Hájek, Kotík. ŽK: Černý, Jeřábek, Solil, Šejvl, Čelůstka, Miker – Eismann, Vaněk, Šural, Krška. Diváci: 2192.

Sokolov – Žižkov 1:2 (0:0)
Branky: 64. Čihák – 59. Batioja, 83. Diviš. Rozhodčí: Julínek – Vlasjuk, Kubr. ŽK: Mejdr – Urbanec, Cabadaj, Súkenník. ČK: 81. Mejdr. Diváci: 530.

Třinec – Varnsdorf 1:1 (0:1)
Branky: 59. Kubala – 22. Breda. Rozhodčí: Lerch – Koval, Klupák. ŽK: Gáč, Janoščín – Micovčák, Houser, Ondráček, Heppner. Diváci: 408.

Ústí nad Labem – Vyšehrad 1:2 (0:1)

Branky: 65. Bassey – 33. Čvančara, 74. Kozel. Rozhodčí: Adámková – Dresler, Matoušek. ŽK: Peterka, Bílek, Pimpara, Miskovič – Čvančara, Nitrianský, Šandera, Kozel. Diváci: 796.

Líšeň – Chrudim 2:0 (1:0)
Branky: 42. Minařík, 67. O. Vintr. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Vlček. ŽK: Bačo – Ujec. ČK: 17. Krčál (Chrudim). Diváci: 1015.

Vlašim – Prostějov 2:0 (1:0)
Branky: 3. a 46. Fotr. Rozhodčí: Danev – Moláček, Melichar. ŽK: Svoboda – Kroupa. Diváci: 535

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient