Search
Close this search box.

Zbrojovka Brno opouští po šesti letech první ligu

Brněnští fotbalisté ještě měli teoretickou šanci se udržet v naší nejvyšší soutěži. To by však museli především vyhrát dnešní zápas s Jihlavou, poté zvítězit v posledním utkání v Ostravě a ještě spoléhat na výsledky dalších týmů. Jenže už ta první podmínka k udržení nevyšla, Zbrojovka s Jihlavou jen remizovala.

V prvním poločase se mnoho zajímavého neudálo. Trochu větší převahu měli domácí, ale do žádného slibného gólového zakončení se nedostali. Pak se hra vyrovnala, Jihlava se více dostávala do šancí (Ikaunieks a Fulnek), ale brněnská obrana v čele s brankářem Melichárkem všechny situace vyřešila.

Brzy po příchodu na hřiště z kabin se domácí Acosta dostal dvakrát do šance, ale brankář Rakovan se nenechal překvapit. V první opravdu velké příležitosti zápasu se Jihlavští zjevili v 56. minutě, když po Fulnekově přihrávce hlavičkoval nebezpečně Ikaunieks. Brněnský brankář byl však pozorný.

Ke konci utkání se ještě objevil v zajímavé šanci Acosta, ale míč jen olízl boční tyč.

Konec utkání pak přineslo i definitivní smutek brněnských fotbalistů i fanoušků. Po šesti letech se brněnská zbrovojka loučí s první ligou. Jihlava ještě nemá jistou záchranu, bude potřebovat v příštím kole doma s Karvinou alespoň remizovat.

Roman Pivarník (trenér Brna):Jihlava se prezentovala organizovanou hrou v bloku. Tuto práci dokáže zúročit a dostane se i do šancí. Dokázali jsme si dnes pohlídat brejkové situace soupeře a slušně jsme kombinovali. Ale neprosadili jsme se v posledních pětadvaceti metrech do finální přihrávky tak, abychom se dostali do zakončení. Jihlava nás do šancí nepouštěla. Je škoda, že jsme zápas nedokázali zvládnout. Protože při nastalé konstelaci po dnešních zápasech bychom ještě mohli v posledním kole o něco hrát.“

Zbrojovka Brno – Vysočina Jihlava 0:0
Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Vintr, Krejčí – Zoubele. Diváci: 5321.

Brno: Melichárek – Kryštůfek, Vraštil, Pavlík, Gomes – Polák (70. Vintr) – Acosta, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský (65. Ashiru)- Růsek (46. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.
Jihlava: Rakovan – Vaculík (44. Tlustý), Štěpánek, Buchta, Schumacher – Mara, Urblík (77. Nový) – Fulnek, Dvořák, Zoubele (87. Keresteš) – Ikaunieks. Trenér: Svědík.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient