Search
Close this search box.

Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru Hradce

Tento pátek se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se uskuteční ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké MHD na vnitřním městském okruhu.

Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září. Pro řidiče bude platit zákaz vjezdu do ulice Komenského od ulice Na Kropáčce k zimnímu stadionu, do ulice ČSA v části od ulice v Kopečku po ulici Chmelova. Dále bude uzavřena levá část Velkého náměstí, část ulice Karla Tomana a ulice V Kopečku. Aby se řidiči mohli dostat na Velké náměstí a přilehlých ulic a zpět, bude v tento den ulice Mýtská obousměrná. Objízdné trasy budou pro řidiče vyznačeny po místních vedlejších komunikacích. Zároveň bude uzavřené i parkoviště u zimního stadionu, fanoušci hradeckého hokeje tak budou muset cestou na páteční zápas své automobily zaparkovat například na parkovišti u koupaliště Flošna nebo u hradecké univerzity v areálu na soutoku, odkud lze pohodlně dojít pěšky přes lávku přes Orlici.

V pátek budou jezdit jinak i některé linky MHD. V obou směrech nebudou zajíždět na zastávky Adalbertinum, Komenského a Zimní stadion, ve směru do centra nebude v provozu zastávka Heyrovského. Nová náhradní zastávka bude u budovy krajského soudu, kde zastaví všechny projíždějící linky. Linky, které jezdí z Ulrichova náměstí k Adalbertinu, pojedou přes zastávku Muzeum. Linky, které jezdí po vnitřním městském okruhu ulicemi ČSA nebo Komenského k zimnímu stadionu, budou trasu objíždět přes zastávku u koupaliště Flošna a druhý městský okruh.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient