Závody horských kol změní dopravu i trasy linek MHD v centru Hradce

Tento pátek se v centru Hradce Králové pojede tradiční exhibice horských kol Gočárovy schody. Závod se uskuteční ve státní svátek, kdy je hustota dopravy nižší než v běžný pracovní den, i tak musí řidiči a obyvatelé města počítat s dopravním omezením a změnami na linkách hradecké MHD na vnitřním městském okruhu.

Změny se budou týkat pouze dne samotného závodu, tedy pátku 28. září. Pro řidiče bude platit zákaz vjezdu do ulice Komenského od ulice Na Kropáčce k zimnímu stadionu, do ulice ČSA v části od ulice v Kopečku po ulici Chmelova. Dále bude uzavřena levá část Velkého náměstí, část ulice Karla Tomana a ulice V Kopečku. Aby se řidiči mohli dostat na Velké náměstí a přilehlých ulic a zpět, bude v tento den ulice Mýtská obousměrná. Objízdné trasy budou pro řidiče vyznačeny po místních vedlejších komunikacích. Zároveň bude uzavřené i parkoviště u zimního stadionu, fanoušci hradeckého hokeje tak budou muset cestou na páteční zápas své automobily zaparkovat například na parkovišti u koupaliště Flošna nebo u hradecké univerzity v areálu na soutoku, odkud lze pohodlně dojít pěšky přes lávku přes Orlici.

V pátek budou jezdit jinak i některé linky MHD. V obou směrech nebudou zajíždět na zastávky Adalbertinum, Komenského a Zimní stadion, ve směru do centra nebude v provozu zastávka Heyrovského. Nová náhradní zastávka bude u budovy krajského soudu, kde zastaví všechny projíždějící linky. Linky, které jezdí z Ulrichova náměstí k Adalbertinu, pojedou přes zastávku Muzeum. Linky, které jezdí po vnitřním městském okruhu ulicemi ČSA nebo Komenského k zimnímu stadionu, budou trasu objíždět přes zastávku u koupaliště Flošna a druhý městský okruh.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.