Search
Close this search box.

Závěrečný trojboj futsalisté nezvládli

Předposlední adventní sobotu zajížděl vyškovský celek do Podkrkonoší. Jilemnice není jen město biatlonu zaslíbené, ale zde se také hraje celostátní liga sálovky. Vyškovští futsalisté měli s poskládáním sestavy problémy, které ještě vyvrcholily v sobotní ráno, když onemocněl šutér Milan Ševčík. Tak se do Jilemnice vypravila osmička hráčů, v jejímž středu našli pouze jednoho třicátníka, ale za to hned čtveřici hráčů do 20 let.

SK SICO SC Jilemnice – Amor Vyškov 7:0

Domácí zahajovali utkání v roli favorita a tuto úlohu naplnili již v páté minutě vedoucím gólem, který vstřelil kapitán Jilemnice Kraus po přesné přihrávce do brankoviště a prostřelením hostujícího brankáře. V 10. minutě akce jako z učebnice sálovky-hráč Jilemnice Jarosz prošel přes několik bránících hráčů Vyškova, obešel i brankáře a zakončil do prázdné brány. Začátek druhého poločasu vyšel domácím skvěle, dva góly v rychlém sledu zvýšily stav na 4:0 pro SICO. Pátý gól padl opět po pěkné herní kombinaci, kdy brankář neměl šanci se přemístit a hráč domácích měl již snadnou práci se zakončením. Ještě čtyři minuty před koncem utkání dokázali potrestat chybnou kombinaci hostů a zvýšit na jednoznačných 6:0. Konečná úprava stavu přišla v posledních vteřinách a ukončila utkání 7:0. I když hosté hráli snaživou sálovku, zkušenost z ligových zápasů jim ještě chybí. Je třeba pochválit vyškovského brankáře, který podal dobrý výkon a několika kvalitními zákroky podržel svůj tým a nedovolil tak dvojciferný výsledek.

FK Adria Kladno – Amor Vyškov 4:3

Branky : Nitschneider (Fialka), Sečkář (Fialka), Sečkář (Fialka)
Sestava: Jakubčík – Tichý,Fialka,Sečkář,Vlk,Nitschneider,Chubirka,Ohanyan

Ve druhém utkání Vyškov inkasoval ve druhé minutě z nohy Krpaty. Možnost srovnání stavu se naskytla okamžitě z protiútoku, ale byla z toho pouze nastřelená tyč kladenské branky. Vyrovnání přišlo v sedmé minutě po tečované nahrávce do brankoviště, kdy brankář nedokázal na tuto situaci už zareagovat. Pak přišla špatná rozehrávka a domácí se dostali do přečíslení, a to dokázali proměnit ve vedoucí branku prvního poločasu, kterou vsítil Bejbl. Kdyby se hrálo na gólové šance, vyhráli by hosté, ale neproměňování šancí je slabou stránkou Vyškova. Třetí gól pro domácí padl po nedůsledném bránění a opět se trefil Bejbl, který přesně trefil horní roh brány hostů. Snížení gólového náskoku a dokonce srovnání stavu na 3:3 se hostům vešlo do rozmezí jedné minuty, kdy se dvakrát trefil Sečkář po nahrávkách Fialky. Rychlými kombinacemi v prostoru brankoviště slavili hráči Amoru úspěch. V 39. minutě došlo opět ke zbytečné chybě a snadnému čtvrtému gólu Kladna., který dal Krpata. Mladíci z Amoru musí ubrat v lásce a přidat v proměňování šancí, pak budou domů vozit i nějaké body.

Na divizní futsalový zápas se sestava skládala ještě hůře. Advent, večírky, nákupy, rodinné oslavy, to vše se podepsalo na složení mužstva. Do Hustopečí jeli jen ti nejodvážnější.

TJ Agrotec Hustopeče – AMOR Lazor Vyškov 15:6

Branky a asistence: 5. Lička M. (Lička J.), 20. Lička M., 28. Lička J. (Jünger), 30. Lička M., 33. Lička M. (Gottvald), 34. Lička M. (Lička J.)
Sestava: Babrořák – J.Lička,M.Lička,Gottvald,Petřek,Jünger,Vymazal
Co dodat k tomuto zápasu? Vše se nevyvíjelo tak, jak to nakonec dopadalo. Sedm statečných odcestovalo do Hustopečí a začalo velice dobře. V 5. minutě tým do vedení poslal Martin Lička. Domácí v závěru půle zápas otočili ve svůj prospěch a vedli 4:2. Když ve 26. minutě zvýšil domácí Mach na 5:2 zdálo se být rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Ve 28. minutě snížil Josef Lička a ve 30. minutě se na dostřel přiblížil jeho bratr Martin. Jenomže v přemíře snahy o vyrovnání vyškovští dvakrát chybovali a ve 34. minutě vedli domácí opět o tři branky a to 7:4. V 34. minutě to bylo 8:6 pro domácí a zápas stále otevřený. Jenomže závěr hosté vůbec nezvládli a inkasovali hned sedmkrát a utrpěli tak drtivý direkt, kterému nic v průběhu zápasu nenasvědčovalo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient