Search
Close this search box.

Zaťovič srazil hattrickem Růžičkův Hradec

Příchod Vladimíra Růžičky do Hradce Králové zatím Východočechům moc štěstí nepřinesl. Naopak ze šestého místa před měsícem klesl Hradec o dvě příčky níže. Především se však jeho ztráta na první šestku zvětšuje. Včera Hradec získal alespoň bod, ale jeho hráči by potřebovali pro větší sebevědomí konečně vyhrát. To se naopak po delší době povedlo Brnu, i když i díky vítězství v prodloužení.

Ani dalšímu východočeskému týmu se moc nedaří. Pardubice nejenom že doma prohrály se Zlínem, ale i navíc nedaly ani gól… Jsou tak nadále poslední. „Byl to zápas takzvaně o šest bodů a my jsme ho zvládli, body máme a to je důležité. Na soupeřových hráčích bylo vidět, že nejsou v pohodě, byli nervózní. Dávali jsme jim hodně přesilovek, což by se nám proti jinému týmu, kterému se daří, mohlo vymstít, musíme hrát ještě více jako jeden tým,“ prohlásil zlínský gólman Marek Čiliak.

Předposlední místo zůstalo i Litvínovu, který nezvládl domácí utkání proti Mladé Boleslavi. Po dvou třetinách prohrávali Severočeši 0:4. V posledním dějství začali domácí dotahovat, ale více jak na dvě branky se nezmohli. „Z naší strany to bylo jednoznačně jedno z nejhorších utkání v sezoně. Pokud nebudeme plnit úkoly, které si před utkáním dáme, tak nemůžeme být úspěšní,“ uvedl trenér Litvínova Radim Skuhrovec.

Skvělou výsledkovou formu si nadále udržují liberečtí Bílí Tygři. S Kladnem však měli namále, vyháli jen o gól.

Asi nejvíce překvapivý výsledek se zrodil v Plzni. Západoče nebyli schopni dát ani gól. Naopak Hanáci jich vstřelili tři a utekli tak bezprostřednímu spodku tabulky. „Rozhodla druhá třetina, kdy jsme tam udělali pár chyb a oni je potrestali. Potom se nám vytratila lehkost, měli jsme nervozitu na hokejkách a postupně to byla úplná křeč. Dělali jsme pak z přemíry snahy ve hře až něco navíc, co tam nepatřilo, a pak to vypadalo, jak to vypadalo,“ okomentoval nepovedený výkon indiánů útočník Petr Straka.

Výsledky 20. kola extraligy

Plzeň – Olomouc 0:3 Branky: 23. Irgl, 32. Kolouch, 59. Nahodil
Litvínov – Mladá Boleslav 2:5 Branky: 45. Doudera, 53. Mahbod – 6. Kousal, 12. Najman, 13. Vondrka, 33. Zbořil, 57. Jeglič Liberec – Kladno 2:1 Branky: 25. Filippi, 45. Hudáček – 60. Strnad
Pardubice – Zlín 0:2 Branky: 40. Fryšara, Sedláček
Brno – Hradec Králové 3:2 po prodl. Branky: 19., 35. a 63. Zaťovič – 47. Jergl, 59. Červený

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient