Search
Close this search box.

Zatoulaní psi poputují nově do útulku na Kozly

Město Nový Bor uzavřelo novou smlouvu o umísťování odchycených psů s Útulkem pro opuštěná zvířata Bona v Kozlech. Zatoulané a opuštěné psy sem budou městští strážníci vozit od ledna 2019. Uzavření roční smlouvy schválili novoborští radní.

Posledních deset let město umisťovalo psí tuláky do útulku v Dobranově. Zařízení však ke konci roku ohlásilo konec činnosti. „Museli jsme řešit, kdo se ztracených psů ujme. Do útulku v Kozlech dlouhodobě umisťujeme zatoulané kočky. O ně se majitelka vždy dobře starala, má zajištěný i veterinární dozor,“ říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Nový Bor na základě smlouvy zaplatí provozovatelce útulku za každého umístěného psa 3 500 korun měsíčně. „Částka zahrnuje ustájení, služby s tím spojené a veterinární péči,“ upřesňuje vedoucí odboru životního prostředí na novoborská radnici Jitka Kopčáková s tím, že se předpokládá umístění čtyř desítek psů ročně. Předběžná částka by tak mohla dosáhnout na celkem 140 tisíc korun za rok.

Vedle toho město od loňského září provozuje dva záchytné kotce, kam putují zatoulaní psi na 24 hodin. Pokud se během nich o ně majitel nepřihlásí, pak je teprve strážníci odváží do útulku. „Díky tomu jsme za loňský rok umístili do Dobranova jen pětadvacet psů oproti odhadovaným šesti desítkám. Razantní snížení je důkazem, že investice do kotců se vyplatila městu i majitelům psů,“ dodává Jaromír Dvořák.

Nový Bor také dlouhodobě spolupracuje se Záchrannou stanicí pro handicapovaná zvířata FALCO Dolní Týnec, která přijímá zraněná volně žijící zvířata.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient