USK Praha může nadále pomýšlet na evropský úspěch, Nymburk se s poháry loučí

Zatímco v českých nejvyšších basketbalových soutěžích kralují oba týmy už spoustu let, v Evropě se narozdíl od Nymburka daří udržovat si vysokou pozici jen USK Praha. Včerejší den to potvrdil.

Začátek roku hráčkám USK Praha v Eurolize moc nevyšel. Tři porážky za sebou je odsunuly z druhého místa. Nyní však po dvou výhrách jsou ale na druhém stupínku své skupiny zpět.
Nejdříve pražské basketbalistky šokovaly ruského fenoména posledních let Jekatěrinburg, který porazily doma 82:73 a včera tento zisk potvrdily výhrou nad belgickým Braine 81:66. Je však pravda, že soupeř je poslední v tabulce, takže to byla tak trochu povinnost přivezt do Prahy vítězství.
„Začaly jsme dobře, ale pak jsme se trochu zasekly a nebylo to snadné utkání. Udělaly jsme hodně chyb v obraně a dovolily soupeři hodně trojek. Ale dopadlo to pro nás dobře,“ konstatovala trenérka Natália Hejková.

Castors Braine – ZVVZ USK Praha 66:81 (16:25, 35:43, 48:59)
Nejvíce bodů: Samuelsonová 21, Trahanová-Davisová 16, Mayombová 7 – Thomasová 22, Režanová 15, Harrisonová 11, Kateřina Elhotová 10. Fauly: 21:16. Trestné hody: 11/10 – 24/17. Trojky: 10:4. Doskoky: 31:44.

Do konce základní skupiny zbývá odehrát dvě utkání. Nejdříve se Pražanky utkají s francouzským Lille a pak je ještě čekají Polkowice. Druhý jmenovaný tým sice ještě mohutně bojuje o play-off, hráčky USK by však při své síle měly tento zápas zvládnout a udržet si tak druhou pozici v tabulce.

To basketbalisté Nymburka už vědí, že jejich pouť Evropou končí. Porážka v Bambergu 71:78 je odsoudila v Lize mistrů ke konečnému sedmému místu ve skupině. Přitom kdyby se jim povedlo vyhrát, mohli „přestoupit“ do Evropského poháru FIBA.
Nymburku vyšel začátek, udržoval si mírný náskok, jenže pak německý tým zabral a vedení si udržel až do konce.

Bamberg – Nymburk 78:71 (19:23, 46:36, 59:51)
Nejvíce bodů: Rubit 13, Zisis 11, Hickman, Heckmann, Olinde a Harris po 8 – Hruban 25, Lawrence 11, Davis 9, J. Bohačík 8. Fauly: 26:22. Trestné hody: 22/18 – 26/20. Trojky: 10:7. Doskoky: 34:44.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak