Zatímco mistr z Karlovarska je bez porážky, finalista z Kladna se trápí

Po dvou kolech mužské volejbalové extraligy si už jen tři týmy drží neporazitelnost – Ústí nad Labem, Karlovarsko a Liberec.

Obhájce titulu z Karlovarska zvládl šlágr kola na výbornou, České Budějovice porazil 3:1. „My jsme velmi spokojeni a šťastni, že jsme doma vyhráli takto těžký zápas na začátek sezóny. Teď se ale musíme dobře připravit na další nelehké utkání příští týden v Brně. Moc děkuji našim fanouškům za podporu, byla slyšet po celé utkání,“ řekl po utkání kapitán Karlovarska Ondřej Hudeček.
„Karlovarsko hrálo výborně na servisu a k ničemu nás pak nepustilo, kromě třetího setu, kdy se na servisu dařilo více nám. Karlovarsko zaslouženě vyhrálo a my se musíme zamyslet nad tím, jak hrát agresivněji ty důležité bodovky,“ opáčil Radek Mach, kapitán „Budějek“.

Liberec by měl i letos patřit ke kandidátům na některé z medailových umístění. Teď se mu povedlo zvládnout nelehké utkání v Ostravě. „Ostrava hrála velmi dobře. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Domácí tlačili servisem a úspěšně útočili středem. My potřebujeme zlepšit komunikaci s novými hráči. Pomohlo nám střídání a máme radost ze dvou bodů,“ podotkl liberecký kapitán Aleš Správka.
„Vyzdvihl bych, že to byl krásný zápas. Nadšení a euforie, kterou jsme si přinesli do zápasu, nám vydržela po celou dobu. V prohraných koncovkách nám možná chyběl klid nebo lepší rozhodnutí. V koncovce pátého setu jsme to nezvládli, přesto musím spoluhráčům pogratulovat za výborný výkon,“ řekl ostravský kapitán Jan David.

Spokojenost zatím panuje i v Ústí nad Labem, které má na kontě šest bodů. Horší je to u vícemistra z Kladna, které zatím prohrálo oba zápasy. Především středočeské derby bylo nečekaně nad jeho síly.
„Druhou porážkou jsme si zadělali na problém hned na začátku sezony. Musím sáhnout k nějakým opatřením. Nesouhlasím s některými hlasy, které tvrdí, že v play off bude mužstvo hrát jinak, lépe. Nebude. Extraliga je nyní nebývale vyrovnaná. Pokud nepotáhneme za jeden provaz, ale jako tým individualit, tak se do play off ani nemusíme dostat. Buď se mi podaří tým nakopnout, nebo dojde k hráčské výměně,“ uvedl kladenský kouč Milan Fortuník.

Bez výhry jsou zatím i v Brně a Zlíně.

Uniqa extraliga volejbalistů – 2. kolo:

Benátky nad Jizerou – Příbram 3:1 (21, -20, 20, 25)
Nejvíce bodů: Indra 30, Rojas 15, Hudák 9 – Lech 21, Graham 13, Wawrzynczyk 12.

Ostrava – Liberec 2:3 (23, -16, 21, -22, -12)
Nejvíce bodů: Sedláček a Beal po 15, Menner a Janků po 10 – Štokr 25, Šulista 10, Správka a Pietruczuk po 7.

Zlín – Ústí nad Labem 1:3 (-15, 23, -18, -17)
Nejvíce bodů: Čechmánek 13, Adamec 12, Motyčka 9 – Kramar 23, Koci 19, Wilson 11.

Odolena Voda – Kladno 3:2 (-21, 22, -20, 14, 11)
Nejvíce bodů: Hladík 24, Mikula 17, Walsh 10 – Martinez 23, Hýský 15, Vemič 13.

Praha – Brno 3:2 (-19, 19, -17, 23, 11)
Nejvíce bodů: Naarden 25, Šulc 14, Krajčovič 11 – Hrazdira 20, Licek 14, Okosanovič 12.

Karlovarsko – České Budějovice 3:1 (24, 21, -20, 17)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak