Zatímco fotbalisté Sparty dělají svému jménu ostudu, sparťanští hokejisté a florbalisté vládnou

Ve skvělé formě pokračují florbalisté Sparty v naší nejvyšší soutěži. V letošní sezoně si připsali už desátou výhru. Naposledy si poradili v pražském derby s Královskými Vinohrady. Navazují tak na prozatimní kvalitní výkony svých hokejových kolegů. Co by naopak za lepší sezonu dali fotbalisté z Letné…
Je ale pravda, že Spartě začátek zápasu s „Králi“ mnoho nevyšel, po první třetině prohrávala 0:2. Pak však zabrala a i díky hattricku slovinského útočníka Roberta Košira zápas otočila. „Jsem rád, že jsem se dokázal třikrát gólově prosadit, nicméně důležitější je vítězství celého týmu a potvrzení naší pozice lídra tabulky,“ podotkl autor tří gólů.

Druhé místo Superligy si udržuje Mladá Boleslav. V domácím prostředí si poradila s Ostravou. „Hráli jsme organizovaně, s vysokým nasazením, bohužel jsme neproměňovali brejky. Za stavu 1:3 jsme zápas nezabalili, jen jsme museli hru více otevřít. Zkoušeli jsme i hru v šesti. Bohužel body zůstaly domácím,“ podotkl kouč FBC Ostrava Karel Ševčík.

I na třetí pozici se po víkendu nic nezměnilo. Udrželi si ho díky zneškodnění Pardubic hráči Chodova. I v tomto zápase padl hattrick, zasloužil se o něj Ondrušek. „Z naší strany bohužel není co hodnotit. Byla to jasná ukázka toho, jak se nekoncentrovaností a chybami dá prohrát zápas během první třetiny. Za stavu 0:5 se s Chodovem hraje už opravdu těžko. Soupeř nás předčil přístupem, chutí, nasazením a aktivitou, a to i za rozhodnutého stavu. Máme týden na to, abychom se vzpamatovali a zapracovali na nedostatcích,“ řekl po utkání pardubický kouč Ladislav Štancl.

Zápas bohatý na góly viděli diváci na Bohemce, která sice vstřelila Vítkovicím sedm branek, ale ani to jí nestačilo na zisk bodů, protože Ostravané dali o branku více a jsou na čtvrtém místě. Hned za nimi je Liberec, který také vyhrál těsně. Šesté jsou Střešovice, které prohrály právě s týmem zpod Ještědu. Sedmá je zmiňovaná Ostrava.

Na osmou příčku poskočili florbalisté České Lípy, kteří zvládli i díky hattricku nestárnoucího Slaného Otrokovice a vystrnadili je z příček play-off.

Přes Otrokovice se po výhře nad Znojmem dostalo i Brno.

Na posledních čtyřech místech jsou Pardubice, Bohemians, Královské Vinohrady a Znojmo. Oba pražské týmy však ještě mají zápas k dobru.

Výsledky 11. kola superligy florbalistů:

Bohemians – Vítkovice 7:8 (2:2, 1:5, 4:1)
Branky: 14. P. Šebek, 16. Juha, 35. Seilonen, 41. Forman, 42. Dobisík, 48. Čihák, 55. Cabejšek – 18., 23. a 32. Delong, 30. a 39. L. Hájek, 5. Bräuer, 26. Sladký, 51. Oborák.

Mladá Boleslav – Ostrava 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky: 9. Tomašík, 17. J. Bína, 45. Jelínek, 48. Gruber, 58. Curney – 16. a 60. Mendrek.

Brno – Znojmo 8:2 (2:1, 2:1, 4:0)
Branky: 7. a 49. Konečný, 34. a 58. Pešák, 15. M. Němec, 22. M. Grlický, 59. Ulman, 59. Koláčný – 10. Šindelář, 31. Kucharič.

Pardubice – Chodov 1:12 (0:5, 1:1, 0:6)
Branky: 25. Kourek – 2., 20. a 45. Ondrušek, 15. a 37. M. Vávra, 42. a 46. M. Podhráský, 8. J. Koutný, 14. Maxa, 47. M. Krbec, 56. Matejčík, 56. Plíhal.

Otrokovice – Česká Lípa 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Branky: 15. M. Zapletal, 32. Kittel – 8., 55. a 59. Slaný, 56. P. Novotný, 59. Krajcigr.

Liberec – Střešovice 6:5 (0:3, 2:0, 4:2)
Branky: 28., 35. z tr. střílení a 52. Kološ, 49. a 57. P. Ferdan, 57. Kořínek – 12. a 46. Marek Beneš, 7. Slavík, 19. Kreysa, 48. Sádlo.

Královské Vinohrady – Sparta 4:6

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak