Search
Close this search box.

Zatím čtyři hráči podepsali nové smlouvy a zůstávají v týmu

Piráti si o uplynulém víkendu zajistili účast v Tipsport extralize také pro příští ročník, souběžně se závěrem základní části a startem skupiny o umístění vedl sportovní úsek klubu jednání s hráči, jimž končí k poslednímu dubnu smlouvy. Nové kontrakty zatím podepsala čtveřice Jakub Sklenář, Roman Chlouba, Martin Šťovíček a Jan Havel, kteří tak budou členy chomutovského kádru i v nadcházející sezóně. Nejvíce zkušeností má ze zmíněné čtveřice devětadvacetiletý útočník Jakub Sklenář, který nedávno načal sedmou stovku utkání mezi tuzemskou elitou. Na kontě má zatím 190 kanadských bodů za 69 gólů a 121 asistencí. Mezi Piráty přidá minimálně čtvrtou sezónu. Doposud odehrál v chomutovském dresu 166 střetnutí, v nichž sedmnáctkrát skóroval a jednatřicetkrát asistoval.

Sedmadvacetiletý Roman Chlouba momentálně léčí zranění, ale jinak má za sebou nejlepší sezónu v nejvyšší soutěži. Ve 36 duelech zaznamenal šest přesných zásahů a pět finálních přihrávek, čímž si vylepšil extraligovou bilanci na 79 startů, deset tref a šest asistencí. Místní odchovanec poprvé naskočil za A-tým už v sezóně 2008/2009, o dva roky později poprvé vstřelil gól. Nyní jeho statistiky v „áčku“ čítají 127 střetnutí, 26 gólů a 11 asistencí.

Nejpovedenější ročník má v zádech také dvaadvacetiletý Martin Šťovíček. Dvojnásobný juniorský šampión letos v součtu základní části a skupiny o umístění naskočil do 36 klání, v nichž si připsal deset kanadských bodů za šest gólů a čtyři asistence. Celkem má v Tipsport extralize na kontě 79 startů, sedm gólů a pět asistencí. Jeho chomutovská bilance se do tohoto okamžiku zastavila na 81 střetnutích, sedmi trefách a pěti asistencích.

Jednadvacetiletý Jan Havel odehrál u Pirátů premiérovou sezónu, během které rozšířil dosavadních pět extraligových startů na 37 utkání. Vstřelil první dva góly v nejvyšší soutěži a přidal k nim pět asistencí. Také on bude na severu Čech pokračovat.

Platné smlouvy pro příští sezónu mají brankáři Dominik Pavlát a Štěpán Lukeš, obránci Brett Flemming, Juraj Valach, Ondřej Buchtela, Jaroslav Mrázek a Ondřej Dlapa, který momentálně hostuje do konce sezóny v Mladé Boleslavi, a útočníci Ivan Huml, Vladimír Růžička, Dávid Skokan a momentálně zraněný Marek Tomica.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient