Zastupitelé Ústí intenzivně pracují na rozpočtu města

V přípravách rozpočtu Ústí nad Labem na rok 2019 intenzivně pokračuje nové vedení města. Začalo se jím zabývat krátce po ustavujícím jednání zastupitelstva.

„Základní rysy rozpočtu jsme se snažili připravit podle dostupných podkladů již před volbami, ale zbývá ještě hodně práce, než se vše projedná a doladí,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Nechybová.

Primátor Petr Nedvědický přístup své předchůdkyně ocenil: „Máme na co navázat. Teď je potřeba zejména upřesnit, jaké mohou být příjmy města a podle toho nastavit výdaje, rozpočet konstruujeme jako vyrovnaný.“

Jak dodal, mezi hlavní priority patří investice do majetku města, například dostavba plaveckého areálu na Klíši, ale také opravy škol a školek nebo opravy komunikací. „Důležitou roli hraje zajištění MHD, svozu a likvidace odpadů a další služby. Myslíme samozřejmě na dotace pro kulturu a sport a pro sociální sféru. O financování budeme jednat také s obvody,“ poznamenal Petr Nedvědický.
Rozpočet by měl být předložen zastupitelstvu ke schválení na příštím jednání 17. prosince. Do té doby musí být projednán s jednotlivými odbory magistrátu, zástupci městských obvodů i ve finančním výboru. Ještě před zastupitelstvem chce k jeho podobě primátor svolat schůzku všech zastupitelů.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient