Zastupitelé Ostravy zvolí nové vedení města

Primátorem by měl pro další čtyřleté volební období zůstat Tomáš Macura z hnutí ANO 2011. Vyplývá to z koaliční smlouvy, kterou v úterý podepsali zástupci hnutí ANO 2011, České pirátské strany, Občanské demokratické strany a KDU-ČSL. Nová koalice by měla mít v 55členném zastupitelstvu většinu 35 hlasů.

„Po více než čtyřech týdnech od komunálních voleb se nám podařilo domluvit koalici ve vedení statutárního města Ostravy. V radě města by mělo mít ANO šest radních, po dvou pozicích ODS a Česká pirátská strana a jednu KDU-ČSL. V předchozí radě jsme měli 8 uvolněných a tři neuvolněné členy rady, nově bychom měli mít 7 uvolněných a čtyři neuvolněné, což znamená určitou úsporu,“ uvedl primátor Tomáš Macura. „Velmi poctivě jsme v našem klubu zvažovali všechny varianty, které připadaly v úvahu. Od začátku jsme preferovali čtyřkoalici, abychom měli co nejsilnější mandát. Trojkoalice měla převahu jen dvou hlasů a poměr by se mohl změnit třeba při onemocnění,“ vysvětlil Tomáš Macura.

Předpokládané složení vedení města:
Tomáš Macura (ANO) – primátor (strategický rozvoj, dotace, doprava, dopravně-správní činnosti, krizové řízení, vnější a vnitřní kontrola, legislativně-právní činnost)
Radim Babinec (ANO) – náměstek (majetek, veřejné zakázky, sdružené nákupy)
Kateřina Šebestová (ANO) – náměstkyně (životní prostředí, vodní hospodářství, IT)
Zuzana Bajgerová (ANO) – náměstkyně (investice, stavební řád, hlavní architekt)
Andrea Hoffmannová (Piráti) – náměstkyně (školství, sport)
Martin Štěpánek (ODS) – náměstek (finance a rozpočet)
Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) – náměstek (zdravotnictví, sociální oblast, volnočasové aktivity, kultura)
Martin Bednář (ANO) – radní
Karel Malík (ANO) – radní
David Witosz (Piráti) – radní
Zdeněk Nytra (ODS) – radní (bezpečnost)

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.