Search
Close this search box.

Zastupitelé města předali ocenění za úspěchy a přínosy

Na slavnostním večeru předávání Výročních cen města Vysokého Mýta za rok 2017, který se konal 8. března v Šemberově divadle, popřáli zastupitelé města vybraným nominovaným osobnostem i zástupcům organizací za jejich úspěchy a přínos kultuře a sportu a předali jim bronzové sošky Kujeby. Slavnostní atmosféru večera podtrhlo vystoupení skvělého big bandu FACTORIAL! ORCHESTRA a výborný výkon moderátorky Šárky Rozlívkové. Závěrem předal František Jiraský cenu starosty Jindřichu Šmögerovi a architektu Milanu Košařovi.

Držitelé Výročních cen města Vysokého Mýta za rok 2017


1. Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci

Barbora Kopišťová – za vítězství v pěvecké soutěži Hlas Vysokého Mýta, za výbornou interpretaci převzaté hudby i za vlastní tvorbu;

2. Za výtvarné dílo, fotografii, film, videoprogram, architekturu a stylovou rekonstrukci
Jaroslav Cinybulk – za výstavu fotografií Vysokého Mýta a jeho zákoutí uspořádanou v Městské knihovně;

3. Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii
Irena Truhlářová – za úspěšnou režii divadelní hry 8 žen od Roberta Thomase uvedené v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě.

4. Za organizaci kulturního podniku

ZUŠ Vysoké Mýto – za zapojení do projektu pěvkyně Magdaleny Kožené nazvané ZUŠ OPEN – uspořádání koncertů a vystoupení v ulicích a na veřejném prostranství města Vysokého Mýta.

5. Za vědeckou a odbornou činnost, popularizaci vědy, přednášky, publicistickou a vydavatelskou činnost

Vojtěch Krejsa, Vojtěch Dvořák, Ondřej Pechanec – za reprezentaci školy v krajském kole soutěže Festival vědy a techniky mládeže – AMAVET s projektem CNC machine.

6. Za sportovní výkon
Daniel Suchánek (kanoistika) – za dvojnásobné vítězství (spolu s Ondřejem Rolencem) v dlouhém sjezdu na Mistrovství Evropy na divoké vodě, za 2. místo na Mistrovství Evropy ve sprintu, za 11. místo (spolu s Janem Jílkem) na Mistrovství světa ve sprintu, za vítězství na Mezinárodním Krumlovském maratonu, za 3 medaile na mistrovství ČR a další úspěchy.

7. Za organizaci sportovního podniku
SK Donocykl Vysoké Mýto – za uspořádání cyklistických závodů Kujebácký trail Vinice 2017.

8. Za reprezentaci města a školy

Petr Novák – za nejlepší výkon na akci Everest Challenge 2017. Jako jediný absolvoval cyklistický výjezd a sjezd 39x a nastoupal 8 970 metrů, celkem 286 km během 15 hodin.

9. Za sponzorství společenských aktivit

TVARMETAL, s. r. o., Josef Bárta – za sponzorství aktivit VYSOKOMÝTSKÉ KULTURNÍ, o. p. s.

Zvláštní cena za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta

Jan Svěrák, in memoriam – za celoživotní práci při ozvučení hudebních a společenských akcí ve Vysokém Mýtě.

Cena starosty města

Starosta František Jiraský předal dvě ceny starosty.

Jindřich Šmöger – malíř a výrazná postava spolku malířů, fotografů a filmařů Triangl. Jindřich Šmöger se narodil před devadesáti lety ve Vysokém Mytě. A i když už přes padesát let žije v nedaleké Sloupnici, rodné město v podstatě nikdy neopustil. Největší jeho zálibou je malování. Prvním učitelem a vzorem Jindřicha Šmögera byl nestor místních malířů Jan Juška, který jeho talent rozpoznal již na měšťance. V 70. letech se Jindřich Šmöger zapojil do seskupení výtvarníků, které působilo při tehdejší Karose. Seskupení se později transformovalo a nyní v našem městě působí jako spolek Triangl. Jindřich Šmöger je už dvě desetiletí jeho hybnou silou. Iniciuje pravidelná setkávání výtvarných umělců, dvakrát ročně společná malování v plenéru a každý druhý rok výtvarný salon. Retrospektivní výstavou svého díla oslaví Jindřich Šmöger za dva měsíce svoje devadesáté narozeniny.

Architekt Milan Košař
– působí ve Vysokém Mýtě jako městský architekt. Externí spolupráci s městem zahájil v roce 1993 a celých dvacet pět let se podílí na významné proměně tváře našeho města. Působí zde v roli odborného rádce při rozhodování v oblastí územního plánování, urbanismu a architektury. Milan Košař nyní oznámil, že se rozhodl skončit v roli městského architekta. Architekt Milan Košař se spolu s architektem Alešem Klose podílel na studii rekonstrukce náměstí Vaňorného ve Vysokém Mýtě, za kterou získali v roce 2008 cenu Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR. K realizaci rekonstrukce náměstí došlo v roce 2017. V letošním roce zrekonstruované Vaňorného náměstí postoupilo z krajského do celostátního kola soutěže Památka roku 2017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient