Zastupitelé Boleslavi schválili změnu kupní smlouvy na areál bývalé Koliby na Štěpánce

Jedním z nejdůležitějších bodů posledního jednání zastupitelů byla změna usnesení z letošního dubna, v němž šlo o koupi areálu bývalé restaurace Koliba a hotelu Stefanie na okraji Štěpánky. Už o rok dříve dali zastupitelé napříč politickým spektrem závazným usnesením jasně najevo, že jsou ostře proti výstavbě bytových domů v této lokalitě, a využijí všech zákonných možností, aby v tom stávajícímu majiteli, firmě Rezidence Štěpánka, zabránili. Původním záměrem bylo odkoupení pozemků, nemovitostí a zároveň i stoprocentního podílu ve společnosti Rezidence Štěpánka. „Druhá strana nám ovšem neposkytla údaje z účetnictví, tudíž jsme nevěděli, zda a jaké má závazky. Tím jsme se vystavovali riziku, že zároveň s podílem ve společnosti budeme nuceni převzít i její případné finanční problémy. Hledali jsme proto jiné řešení, jak naplnit vůli zastupitelů i přání občanů, kteří názor vyjádřili podpisem petice. Proto nyní primárně kupujeme pozemky a budovy na nich,“ vysvětlil náměstek Jiří Bouška.

V kupní ceně, která zůstává nezměněna, a činí 73,5 milionu, je obsažena i hodnota studie, respektive projektové dokumentace.

Důvodem změny smlouvy je podle primátora Raduana Nwelatiho především snaha v maximální možné míře ochránit investici města, a zároveň vyhovět přání jeho obyvatel i zastupitelů, kteří se shodli na tom, že každý kousek zeleně v Mladé Boleslavi má obrovskou hodnotu a Štěpánka je považována za „rodinné stříbro“ města. Za toto rozhodnutí zastupitelům včera přímo na jednání poděkovala i iniciátorka petice Milada Vrbová z ČSOP Klenice.

„Zároveň samozřejmě trváme na tom, že stávající majitel musí do 31. října vypovědět nájemní smlouvu firmě OSPRO tak, aby byl objekt, sloužící nyní jako ubytovna, vyklizen do 31. prosince letošního roku. Tato podmínka je zakotvena i ve smlouvě,“ upřesnil Jiří Bouška.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.