Zástupci města Plzně a podnikatelské sféry zhodnotili spolupráci

Ve čtvrtek 1. listopadu se uskutečnilo poslední setkání zástupců města a podnikatelské sféry pod vedením radního pro podporu podnikání a sportu Petra Chvojky a ekonomického náměstka Pavla Kotase. Akce se zúčastnili zástupci Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje v čele s ředitelkou Radkou Trylčovou a Okresní hospodářské komory Plzeňsko. Dále zástupci Vědeckotechnologického parku, Správy informačních technologií města Plzně a Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Zástupci města Plzně zhodnotili uplynulé dva roky spolupráce a vyzdvihli například podpis Memoranda o vzájemné spolupráci na podporu podnikání a zlepšení prostředí pro inovace na území města Plzně v prosinci 2017. Na základě kulatých stolů a pravidelných setkání se podařilo spustit kalendář akcí shromažďující informace s tematikou podpory podnikání v Plzni. Důležitým stimulem pro podporu inovativního prostředí v Plzni byl grant Plzeňské podnikatelské vouchery, v němž město Plzeň v letech 2017 a 2018 rozdělilo dva miliony korun.

V druhé části setkání se vedla diskuze o realizovaných akcích na podporu podnikání, kdy Odbor sportu Magistrátu města Plzně a Správa informačních technologií města Plzně uspořádaly festival Inovujeme Plzeň. Čerpaly přitom ze zkušeností z akce Česká inovace, která se uskutečnila v minulém roce. Dalšími akcemi byly například Marketikon nebo Creative Business Cup.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak