Search
Close this search box.

Zástupci města diskutovali s obyvateli Vaňova

Budoucnost místního přístaviště byla hlavním tématem setkání představitelů města s občany Vaňova. Besedy se zúčastnila téměř stovka obyvatel této čtvrti.

Primátorku Věru Nechybovou a její náměstky Jiřího Madara a Pavla Dufka doprovodili také odborní pracovníci magistrátu. Do diskuse s občany se zapojil také opoziční zastupitel David Daduč.

Primátorka Věra Nechybová informovala o současném stavu věcí. Zastupitelstvo neschválilo koupi areálu s tím, že se má dále jednat o snížení kupní ceny a rada města má připravit vyhlášení stavební uzávěry a další opatření. „Cenu vždy určuje vlastník. Právníci nám potvrdili, že stavební uzávěra by přinesla riziko, že vlastník bude vymáhat náhrady případné škody za znehodnocení ceny pozemku a zmaření záměru, mohli by od nás chtít desítky milionů,“ vysvětlila Věra Nechybová.

Občané se ptali na to, jaké jsou možnosti zabránit tomu, aby v lokalitě vzniklo překladiště minerálních olejů, případně logistické centrum spojené s průjezdy většího množství kamionů. Zároveň upozorňovali, jaké měli problémy při stavbách nebo úpravách svých domů: „Museli jsme předkládat vzorky barev střechy, aby to památkářům vyhovovalo, a tady chce firma stavět takové zvěrstvo a nic podobného od ní asi nikdo nechce,“ rozhořčila se jedna z diskutujících.

„Hledáme všechny možnosti, jak tomuto záměru zabránit. Město se dvakrát vyjadřovalo k procesu EIA a pokaždé bylo naše stanovisko negativní,“ uvedla primátorka.

Další řešení bude zřejmě úkolem pro zastupitelstvo v příštím volebním období. „Jsme stále proti překladišti olejů. Myslím si, že nejúčinnější je odkup přístavu. Jednou z možností je, když tyto pozemky nekoupí město, že je koupí státní podnik Ředitelství vodních cest, ale i tak budeme chtít mít možnost rozhodovat o tom, co tam bude. Návrh na odkoupení pozemku města předložím znovu novému zastupitelstvu,“ slíbil náměstek primátorky Jiří Madar.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient