Search
Close this search box.

Zástupci Jihlavy seznámili poslance s odpadovým hospodářstvím

V polovině listopadu se přijeli poslanci z Výboru pro životní prostředí seznámit s odpadovým hospodářstvím města. Prezentaci pro pětičlennou delegaci připravili pracovníci z odboru životního prostředí v sídle Služeb města Jihlavy na Havlíčkově ulici. Mezi zúčastněnými byla také primátorka města Karolína Koubová a její náměstci Jaromír Kalina a Vít Zeman.

„V oblasti odpadů se nyní nacházíme v důležitém období přípravy nového zákona o odpadech, který může velmi zásadním způsobem zasáhnout do fungování odpadového hospodářství obcí, proto je důležité, aby ti, kdo rozhodují, znali problémy praxe. Věřím tedy, že právě takové návštěvy, jako byla ta středeční, můžou pomoci při přípravě zákonů, které posunou odpadové hospodářství na vyšší úroveň,“ vyjádřila se jedna z prezentujících, vedoucí jihlavského odboru životního prostředí Katarína Ruschková.

Mezi zúčastněnými poslanci byli Jaroslav Holík, Jan Zahradník, František Elfmark, Jana Krutáková a David Pražák. Setkání zprostředkovala tajemnice výboru Pavlína Kroupová.

„Jsem již 29 let členem zastupitelstva města České Budějovice a podílel jsem se svým hlasem na transformaci odpadového hospodářství. Musím říci, že přístup města Jihlavy mne velmi zaujal, zejména práce s občany. Našim cílem je předcházení vzniku odpadů a to se v Jihlavě daří zřejmě velmi dobře,“ vyjádřil poslanec Jan Zahradník.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient