Search
Close this search box.

Zástupci HC Sparta Praha navštívili letní hokejovou školu

V červenci 2018 proběhl v litoměřické Kalich areně již dvanáctý ročník Letní hokejové školy HC Sparta Praha. Zúčastnilo se ho přes sto dětí, které přijeli pozdravit i hráči sparťanského A-týmu. Nově si účastníci hokejové školy vyzkoušeli testy rovnováhy a rychlosti, které do Litoměřic přivezli zástupci pojišťovny Merkur Versicherung, nového hlavního partnera klubu.

Letní hokejová škola byla letos opět zcela naplněna, zúčastnilo se jí přes sto dětí rozdělených do tří tréninkových skupin podle věku. Na ty čekaly každý den dva tréninky na ledě a dva tréninky na suchu v tělocvičně. Vzhledem k teplému počasí si užily i letní radovánky na místním litoměřickém koupališti.

Ve středu přijeli děti navštívit hráči A-týmu, kteří si s nimi zatrénovali a podepisovali se jak na podpisové kartičky, tak na dresy dětí. Tento ročník navštívili gólman David Honzík, obránci Tomáš Pavelka s Tomášem Dvořákem a útočníci Matěj Beran s Jiřím Černochem. Ten je tradičním návštěvníkem Letní hokejové školy, kterou sám jako dítě několikrát absolvoval. „Je skvělé vidět, jak to děti baví a jak je hokej naplňuje. Je to super, že se můžou takhle zdokonalovat,“ těšilo ho.

Na Letní hokejovou školu HCS dorazili i zástupci pojišťovny Merkur Versicherung, nového hlavního partnera klubu. Ten si pro děti si přichystal speciální testy rovnováhy a rychlosti. A také aktivitu, ve které se spojily sport a zdravý životní styl. Děti si totiž na speciálním kole mohly šlapáním připravit lahodný smoothie nápoj.

Dvanáctý ročník Letní hokejové školy opět zaznamenal mnoho zahraničních účastníků. A to jak z řad hráčů, kteří dorazili z mnoha různých zemí (Bulharsko, Maďarsko,Turecko, Srbsko, Bosna a Hecegovina, Lotyšsko, Bělorusko, Švýcarsko), tak i z řad hokejových mládežnických koučů z Balkánského poloostrova. Ti se školy zúčastnili díky rozvojovému programu IIHF a nově nabyté trenérské zkušenosti budou předávat dál.

Podruhé se Letní hokejové školy zúčastnily také děti z dětského domova v Litoměřicích. Ty absolvovaly s malými hokejisty a hokejistkami kompletní program všech tréninku na ledě i na suchu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient