Search
Close this search box.

Zasazení lípy republiky

Celoroční oslavy zakončí zasazení lípy srdčité v parku u autobusového nádraží
Zakončením celoročních oslav 100 let od založení Československé republiky se stane zasazení lípy republiky. Poslední z akcí pořádaných v rámci Proletí 100letí se uskuteční v parku Vysoké školy polytechnické u autobusového nádraží, kde oslavy letos v květnu začaly Piknikem v parku pod českými vlajkami. Zasazení lípy srdčité se uskuteční 25. října v 17:30 hodin.

„Lípa srdčitá bude důstojnou připomínkou celoročních oslav stoleté republiky,“ vyjádřil primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek. Lípa bude zasazena primátorem města Jihlavy Rudolfem Chloupkem, hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a rektorem Vysoké školy polytechnické Jihlava Václavem Báčou.

Českou hymnu zazpívá pěvecké sdružení Campanula. U lípy srdčité bude do kamene osazena mosazná destička s popisem. Lípu a její zasazení včetně osazení kamene zajistí Správa městských lesů Jihlava.

„I přesto, že jsme se domnívali, že jsme během několikaměsíčních oslav ukázali vše, co jen šlo, připomněli si maximum okolností a událostí, které se pozitivně i poučně podepsaly na našich dějinách, máme v rukávě ještě několik překvapení. Při sázení lípy republiky bude například vystavena rekordní obří čepice prvního československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka zvaná furaška,“ zmínil hejtman Kraje

Převzato ODTUD

Vysočina Jiří Běhounek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient