Žárlivec týral tři roky svoji přítelkyni, pořezal ji a chtěl ji vyhodit z okna

Kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže z Blovicka. Muž v průběhu tří let muž týral svoji přítelkyni (22) a matku společných nezletilých dětí. Intenzita týrání se za dobu společného soužití stupňovala, až vygradovala 19. července 2018 v Blovicích na jižním Plzeňsku. Muž měl několikrát poškozenou udeřit dřevěnou násadou i kovovou tyčí přes hýždě a kolena. Dokonce ji poranil i kuchyňským nožem, čímž jí způsobil lehké řezné a bodné rány na stehnech i pažích. Motivem tohoto jednání vůči poškozené měla být žárlivost, která vedla k výhrůžkám vyhození poškozené z okna. Z tohoto důvodu se na místo dostavila policie.

Kriminalisté se případem začali zabývat a následující den po pečlivém zhodnocení důkazů a okolností zahájili trestní stíhání. Muž je stíhán vazebně. Obviněnému muži v případě pravomocného rozsudku soudu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.