Zapomnětlivý otec dluží na výživném pro syna v Rakousku přes 318 000 korun

Zapomnětlivý otec v období od 1. srpna 2014 do 24. dubna 2018, kdy nastoupil do VTOS, vůbec neplnil svou zákonnou vyživovací povinnost ke svému nezletilému synovi bytem u své matky v Rakousku, která mu byla stanovena usnesením okresního soudu Waidhofen an der Thaya.

Zde mu bylo uloženo, aby na výživu syna přispíval měsíčně částkou ve výši 264 Euro ve prospěch okresního úřadu Waidhofen/Thaya, oddělení péče o mládež. Za stíhané období tak dluží na běžném výživném rakouskému státu nejméně 11 880 Euro (v české měně dle kurzovního lístku 318 550 korun). Zálohu výživného vyplácí za podezřelého vrchní zemský soud ve Vídni.

Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce na základě písemných materiálů z obvodního oddělení Dačice nyní vypracovala usnesení o zahájení trestného stíhání podezřelého muže pro přečin zanedbání povinné výživy, které zaslala zapomětlivému otci do VTOS, kde se v současné době i nadále nachází. Za oknem s mříží si tak patrně pobyde o nějaký čas déle.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.