Zaplněná hala a skvělá atmosféra pomohla klokanům k zisku důležitých bodů

Pondělí bylo ve znamení florbalu na Praze 10. FbŠ Bohemians ve spolupráci s Aktivní Desítkou uspořádaly na hale Slavia turnaj pro děti ze základních škol a otevřené tréninky pro veřejnost. Celý den pak vyvrcholil utkáním Tipsport Superligy mezi FbŠ Bohemians a Vinohrady.

Turnaje se účastnilo celkem 5 škol z Prahy 10, které vyslaly týmy jak mladších tak starších žáků. Všechny zápasy se nesly v přátelské atmosféře a do role rozhodčího se postavil hráč našeho elitního týmu Daniel Cabejšek. V kategorii mladších žáků se z vítězství radovala ZŠ Eden a v kategorii starší žáků pak ZŠ Jakutská. Celého turnajového dopoledne se zúčastnilo více jak 100 sportovců se svými učiteli, a na všechny na závěr čekaly medaile a dárky od FbŠ Bohemians a městské části Praha 10.

Odpoledne pak bylo věnováno veřejnosti a modelovým tréninkům FbŠ Bohemians a Sokolu Vinohrad. Návštěvníci měli možnost si vyzkoušet střelbu na branku, práci s balonkem a na to vše dohlížela Extraligová hráčka Adéla Bočanová. Na ploše se ukázaly i mladé naděje Bohemians a Vinohrad, které sehrály i několik přátelských utkání. Během odpoledne zavítalo do haly okolo 160 sportovců, kteří zde setrvali až do samotného vrcholu celého dne.

Tím bylo utkání našich mužů FbŠ Bohemians proti Sokolu Královské Vinohrady.

Zápas takzvaně o všechno, kde potřebovaly bodovat oba týmy. To značilo jak velkou diváckou kulisu, tak pořádné drama a boj o každý míček.

Od úvodního buly měl zápas všechny parametry, diváci hnali svého favorita kupředu a hra byla ve velmi dobrém tempu. První, kdo dokázal rozjásat fanclub svého týmu, byl nováček v dresu Bohemky Jakub Kolstrunk, který vyslal nechytatelnou střelu do horní části Mazákovy branky. Šance byly na obou stranách a hra neztrácela náboj. Druhou branku přidal po krásné souhře Patrik Šebek, který uklízel balonek do prázdné klece. Střelci se dostávali do zajímavých střeleckých pozic, ale všichni byli neúspěšní.

Vinohrady nastoupily do druhé třetiny hodně aktivně, ale domácí se nezalekli, Zezulka po krásném krosu dokázal zvýšit náskok. Početný Bohemácký fanclub byl ve varu a vytvořil neskutečnou atmosféru. Hosté dostali první možnost přesilové hry, která trvala pouze minutu. Za banální prohřešek se nechal vyloučit vinohradský útočník a k vidění byla hra 4 na 4, která však zůstala brankově nevyužita. I domácí si poprvé v utkání zahráli přesilovou hru, v té se však do úniku dostal Ondřej Stuchlík a bylo zaděláno na drama.

Zase to byly Vinohrady, které přitvrdily svou hru. Zápas se odehrával nahoru – dolu, gólmani však drželi své týmy. O uklidnění hry se postaral Čihák, který byl ve správný čas na správném místě. Hosté nic nevzdávali, nejprve to vypadalo jako nevyužitá standardní situace ze slibné pozice, ale nakonec míček skončil za zády Michala Kotoučka. Vinohradům na dramatizaci zápasu už moc času nezůstávalo, tak to zkusili v šesti hráčích, ale poctivá obrana domácích odolala. Matyáš Krebner se navíc nezalekl šance a zvýšil na tříbrankové vedení. Vinohrady to opět zkusily v šesti, ale nedokázaly vystřelit. Svůj povedený zápas potvrdil v závěru Jakub Kolstrunk, který do prázdné branky završil na 6:2.

Závěrem musíme poděkovat všem, bez kterých by tato skvělá akce nemohla proběhnout a také Městské části Praha 10 a projektu Aktivní Desítka.
Nesmíme zapomenout ani na všechny pořadatele, kteří se starali o bezproblémový průběh celého dne a největší poděkování patří Vám fanouškům, za vytvoření skvělé atmosféry! Celý florbalový den si ve sportovní hale užilo skoro 1200 sportovců i diváků a my věříme, že podobných akcí bude přibývat.

FbŠ Bohemians a Vinohrady 6:2

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.