Search
Close this search box.

Zápasy v Tišnově ukončily minižákyně z BK Blansko šňůru utkání na půdě soupeřů

Poslední letošní zápasy OP odehrály minižákyně BK Blansko v Tišnově. Nemocemi zdecimovaná sestava bohužel na soupeřky nestačila. Oproti vítěznému složení z KP Brno chybělo pět hráček.

Bez klíčových rozehrávaček B. Sedlákové a N. Ježové hrály blanenské basketbalistky místy bezradně. Děvčata si nedokázala poradit s nízkým odskokem míče z místní palubovky ani s tvrdší hrou soupeře, což se projevilo ve velkém množství ztracených míčů, po nichž dostávalo Blansko snadné koše.

Soupeř byl zároveň výrazně rychlejší a měl i značnou výškovou převahu, což lze přičíst na vrub věkovému rozdílu obou družstev. Škoda, že hlavně v prvním zápase hostující děvčata velmi rychle rezignovala na lepší výsledek.

SKB Tišnov – BK Blansko
1. zápas:
69:13 (20:8; 19:0; 18:3; 12:2)

Body: Zachovalová 4, Strýčková 3, Kubíková 2, Broďáková 2, Černochová E. 2.

2. zápas:
14:37 (10:4; 8:6; 8:2; 11:2)

Body: Hejčová 4, Kupková 4, Strýčková 2, Vašková 2, Hégrová 1, Černochová E.

„Odehráli jsme celkem deset utkání s výsledkem dvě vítězství a osm porážek. I přes negativní bilanci hodnotím výkony holek pozitivně, a hlavně je vidět, že s přibývajícími zápasy roste jak jejich herní jistota, tak chuť dále na sobě pracovat. Do zápasů se zapojilo celkem pětadvacet ze třiatřiceti hráček, které se účastní tréninkového procesu, přičemž devět je věkově ještě v kategorii U10 a mladší,“ hodnotil výkony svých svěřenkyň Slávek Streit.

Zbývající děvčata se postupně zapojí do zápasů kategorie U10. Tato soutěž začíná příští sobotu turnajem ve Vyškově.

„Nepříznivou bilanci našich zápasů ovlivnilo i to, že jsme všechny dosavadní utkání odehráli na hřištích soupeřů. To nám ale na druhou stranu dává velkou příležitost ji v jarní části soutěže výrazně vylepšit. Poděkování patří všem rodičům, kteří nás v této části soutěže podporovali,“ dodal na závěr hlavní trenér nejmladších basketbalistek BK Blansko.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient