Zápasy v Tišnově ukončily minižákyně z BK Blansko šňůru utkání na půdě soupeřů

Poslední letošní zápasy OP odehrály minižákyně BK Blansko v Tišnově. Nemocemi zdecimovaná sestava bohužel na soupeřky nestačila. Oproti vítěznému složení z KP Brno chybělo pět hráček.

Bez klíčových rozehrávaček B. Sedlákové a N. Ježové hrály blanenské basketbalistky místy bezradně. Děvčata si nedokázala poradit s nízkým odskokem míče z místní palubovky ani s tvrdší hrou soupeře, což se projevilo ve velkém množství ztracených míčů, po nichž dostávalo Blansko snadné koše.

Soupeř byl zároveň výrazně rychlejší a měl i značnou výškovou převahu, což lze přičíst na vrub věkovému rozdílu obou družstev. Škoda, že hlavně v prvním zápase hostující děvčata velmi rychle rezignovala na lepší výsledek.

SKB Tišnov – BK Blansko
1. zápas:
69:13 (20:8; 19:0; 18:3; 12:2)

Body: Zachovalová 4, Strýčková 3, Kubíková 2, Broďáková 2, Černochová E. 2.

2. zápas:
14:37 (10:4; 8:6; 8:2; 11:2)

Body: Hejčová 4, Kupková 4, Strýčková 2, Vašková 2, Hégrová 1, Černochová E.

„Odehráli jsme celkem deset utkání s výsledkem dvě vítězství a osm porážek. I přes negativní bilanci hodnotím výkony holek pozitivně, a hlavně je vidět, že s přibývajícími zápasy roste jak jejich herní jistota, tak chuť dále na sobě pracovat. Do zápasů se zapojilo celkem pětadvacet ze třiatřiceti hráček, které se účastní tréninkového procesu, přičemž devět je věkově ještě v kategorii U10 a mladší,“ hodnotil výkony svých svěřenkyň Slávek Streit.

Zbývající děvčata se postupně zapojí do zápasů kategorie U10. Tato soutěž začíná příští sobotu turnajem ve Vyškově.

„Nepříznivou bilanci našich zápasů ovlivnilo i to, že jsme všechny dosavadní utkání odehráli na hřištích soupeřů. To nám ale na druhou stranu dává velkou příležitost ji v jarní části soutěže výrazně vylepšit. Poděkování patří všem rodičům, kteří nás v této části soutěže podporovali,“ dodal na závěr hlavní trenér nejmladších basketbalistek BK Blansko.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak