Search
Close this search box.

Zápas s pražskou Admirou jindřichohradeckým fotbalistům nevyšel

V úvodním střetnutí 5. kola divizní skupiny A hostil nováček J. Hradec dalšího z favoritů na postup do třetí ligy. Po Aritmě (2:0) se u Vajgaru představil další ambiciózní klub z Prahy. Admira si do přestávky zadělala na třígólový náskok. Kanonýr Toman stačil ještě do pauzy korigovat, Votava po hodině snížil na rozdíl jediného gólu, ale finišujícím domácím už se vyrovnat nepodařilo.

Na začátku měl Toman velikou příležitost, jenže v rozhodujícím momentu ho balon neposlechl. Domácí si pak nechali utéct průběh střetnutí. Působili nejistým a zakřiknutým dojmem. Vyklidili zcela zbytečně pole hostům, kteří toho samozřejmě s přehledem dokázali využít. Po jejich akcích se celkem snadno dostával míč až do pokutového území a z toho rezultovaly i oba první góly. Jindřichohradečtí si nepříjemně často nechávali nakouknout až do kuchyně, kde si hospodařili podle svého uvážení. Po čtvrthodině hry se prosadil jako první Michal Fric – 0:1. Po dvaceti minutách ho s chutí napodobil, opět z malého vápna, Jiří Kurek – 0:2. Třetí gól Pražanů zaznamenal po tečované střele Štěpán Zahálka – 0:3. Teprve potom si domácí uvědomili, že hosté si dovolují moc a začali je vyhánět. Hra ve středu pole se vyrovnávala a do akce se častěji dostával i před gólmana Jungra. Bohužel podařilo se z toho vytěžit jediný úspěch. Martin Toman dostal míč, ukázal číslo na zádech oběma stoperům a zavěsil – 1:3.

Po přestávce konečně našli svoji tvář a troufli si na svoji hru. Překvapení hosté byli zatlačeni do defenzivy a uchýlili se jenom k bezmocnému odkopávání balonu od své branky. Gól visel ve vzduchu, ale stále se nedařilo dotlačit míč za Jungrova záda. Jindra běžel sám na gólmana, ale trefil jenom jeho. Na Votavově hlavě přistál míč, který přišel zleva, ale bohužel pokračoval v cestě jenom do středu branky. Nakonec se paní Štěstěna usmála i na domácí a pěkné akci snížil Filip Votava na minimální rozdíl – 2:3. Na kýžený třetí gól při velké převaze Hradeckých už nedošlo.

FK Jindřichův Hradec 1910 – FK Admira Praha 2:3

Branky: 45. Toman, 65. Votava – 15. Fric, 26. Kurek, 39. Zahálka. Rozhodčí: Rychtár – Šob, Ježek. Delegát: Hnilička. ŽK: 1:3 (Toman – Sázel, Štefan, Martinic)
J. Hradec: Hejníček – Blažek, Jáša, Völfel, Chalupský – Kučera, O. Černoch (77. Princ), Votava, Jindra, Janák (81. Mareš) – Toman. Trenér: Marek Černoch.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient