Search
Close this search box.

Zápas Rytířů s Frýdkem-Místkem rozhodlo až prodloužení

Pořádně divoká přestřelka čekala na Rytíře na úvod moravského trojboje ve Frýdku-Místku! Domácí šli dvakrát do vedení, jenže Kladno předvedlo obrat a samo si třikrát vytvořilo jednobrankový náskok. Na góly bohatý zápas dospěl nakonec až do prodloužení, ve kterém zařídil modrobílým vítězství 6:5 kapitán Petr Vampola. Ladislav Zikmund zaznamenal v zápase další dvě branky a jednu asistenci, Brendon Nash si připsal tři gólové nahrávky. Svoji první trefu za kladenské áčko vstřelil junior Šimon Jelínek!

V první části hráči rozhodně nešetřili brankami. Diváci jich viděli rovnou pět! Kladno inkasovalo hned ve třetí minutě, když se v přesilovce trefil z ostrého úhlu Milan Mikulík – 1:0. O dvě minuty později ale vyrovnával z dorážky Štěpán Bláha – 1:1. Domácí Adam Raška ale dokázal Bláhu napodobit a rovněž vyražený puk dostal za Lukáše Cikánka – 2:1. Při přesilovce ale zařídil další vyrovnání Adam Kubík – 2:2. Ten samý hráč navíc hned po minutě a vteřině předvedl příkladnou bojovnost, získal puk a naservíroval jej Ladislavu Zikmundovi, který byl trestuhodně volný v mezikruží. Kladenská třináctka už ranou z první propálila Petera Hamerlíka a poprvé v utkání poslala hosty do vedení – 2:3.

Kdo čekal, že od začátku prostřední části se střelci zklidní, ten byl na omylu. Josef Zajíc zastavil prchajícího soupeře jen za cenu faulu a Rostislav Martynek z trestného střílení srovnal – 3:3. Jenže přišel kladenský nápor a další gól! Šimon Jelínek viděl volný puk pod Hamerlíkovým betonem a v pádu jej propíchl až do sítě. Kladenský junior si tak připsal svůj první gól mezi dospělými – 3:4. Odpověď však znovu přišla bleskově. Lukáš Cikánek vyjel rozehrát, ale ke kotouči se dostali domácí a Rostislav Martynek znovu sronal – 4:4. Až poté se zápas poprvé gólově zastavil na delší chvíli. Přestože oba týmy hrály v početní výhodě, další zásah už do druhé sirény nepřidaly.

Třetí část odstartovali rozhodně lépe hosté! Ti byli od prvního buly v náporu a nakonec se i dostali do vedení! Ladislav Zikmund se dostal k dorážce v mezikruží a podruhé v zápase překonal Hamerlíka – 4:5. Domácí pak ale přidávali a přidávali na tempu a krátce po polovině třetiny se dočkali! Rostislav Martynek jel zleva sám na branku a poslal puk přesně mezi Cikánkovy betony – 5:5. Do konce základní hrací doby si obě mužstva ještě vytvořila několik možností, žádná z nich se ovšem neujala.

Prodloužení netrvalo dlouho, o vítězi bylo rychle rozhodnuto. Přesněji řečeno za 24 vteřin. Domácí ve vyložené šanci selhali a na druhé straně poslal puk bekhendem do brány Petr Vampola – 5:6.

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 5:6

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Š. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Třetiny: 2:3, 2:1, 1:1 – 0:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:36. Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Novák. Diváci: 1852.
HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Haman, Krisl, Bartko, Matyáš – Kofroň, Mikulík, Hladoník – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – Kalus, Klimša, Christov. Trenéři: Wojnar, Daňo.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Kubík, Vampola, Zikmund – Jelínek, Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Š. Bláha – Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient