Zápas Rytířů s Frýdkem-Místkem rozhodlo až prodloužení

Pořádně divoká přestřelka čekala na Rytíře na úvod moravského trojboje ve Frýdku-Místku! Domácí šli dvakrát do vedení, jenže Kladno předvedlo obrat a samo si třikrát vytvořilo jednobrankový náskok. Na góly bohatý zápas dospěl nakonec až do prodloužení, ve kterém zařídil modrobílým vítězství 6:5 kapitán Petr Vampola. Ladislav Zikmund zaznamenal v zápase další dvě branky a jednu asistenci, Brendon Nash si připsal tři gólové nahrávky. Svoji první trefu za kladenské áčko vstřelil junior Šimon Jelínek!

V první části hráči rozhodně nešetřili brankami. Diváci jich viděli rovnou pět! Kladno inkasovalo hned ve třetí minutě, když se v přesilovce trefil z ostrého úhlu Milan Mikulík – 1:0. O dvě minuty později ale vyrovnával z dorážky Štěpán Bláha – 1:1. Domácí Adam Raška ale dokázal Bláhu napodobit a rovněž vyražený puk dostal za Lukáše Cikánka – 2:1. Při přesilovce ale zařídil další vyrovnání Adam Kubík – 2:2. Ten samý hráč navíc hned po minutě a vteřině předvedl příkladnou bojovnost, získal puk a naservíroval jej Ladislavu Zikmundovi, který byl trestuhodně volný v mezikruží. Kladenská třináctka už ranou z první propálila Petera Hamerlíka a poprvé v utkání poslala hosty do vedení – 2:3.

Kdo čekal, že od začátku prostřední části se střelci zklidní, ten byl na omylu. Josef Zajíc zastavil prchajícího soupeře jen za cenu faulu a Rostislav Martynek z trestného střílení srovnal – 3:3. Jenže přišel kladenský nápor a další gól! Šimon Jelínek viděl volný puk pod Hamerlíkovým betonem a v pádu jej propíchl až do sítě. Kladenský junior si tak připsal svůj první gól mezi dospělými – 3:4. Odpověď však znovu přišla bleskově. Lukáš Cikánek vyjel rozehrát, ale ke kotouči se dostali domácí a Rostislav Martynek znovu sronal – 4:4. Až poté se zápas poprvé gólově zastavil na delší chvíli. Přestože oba týmy hrály v početní výhodě, další zásah už do druhé sirény nepřidaly.

Třetí část odstartovali rozhodně lépe hosté! Ti byli od prvního buly v náporu a nakonec se i dostali do vedení! Ladislav Zikmund se dostal k dorážce v mezikruží a podruhé v zápase překonal Hamerlíka – 4:5. Domácí pak ale přidávali a přidávali na tempu a krátce po polovině třetiny se dočkali! Rostislav Martynek jel zleva sám na branku a poslal puk přesně mezi Cikánkovy betony – 5:5. Do konce základní hrací doby si obě mužstva ještě vytvořila několik možností, žádná z nich se ovšem neujala.

Prodloužení netrvalo dlouho, o vítězi bylo rychle rozhodnuto. Přesněji řečeno za 24 vteřin. Domácí ve vyložené šanci selhali a na druhé straně poslal puk bekhendem do brány Petr Vampola – 5:6.

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 5:6

Branky a nahrávky: 3. Mikulík (Kofroň), 7. Raška (Krisl, Martynek), 25. Martynek (TS), 27. Martynek (Raška), 51. Martynek (Przybyla, Bartko) – 5. Š. Bláha (Nash, Zajíc), 16. Kubík (Nash, Redlich), 17. Zikmund (Kubík, Nash), 26. Jelínek, 42. Zikmund (Zajíc, Kaut), 61. Vampola (Zikmund, Kehar). Třetiny: 2:3, 2:1, 1:1 – 0:1. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:36. Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Lukš, Novák. Diváci: 1852.
HC Frýdek-Místek: Hamerlík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Haman, Krisl, Bartko, Matyáš – Kofroň, Mikulík, Hladoník – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – Kalus, Klimša, Christov. Trenéři: Wojnar, Daňo.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Kubík, Vampola, Zikmund – Jelínek, Kaut, Redlich – Hajný, Svedlund, Š. Bláha – Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak