Zápas Kert Parku s Mostem rozhodly až závěrečné vteřiny

9. kolo CROSSDOCK Extraligy odstartovalo v sobotu dopoledne duelem v Malém Březně. Své duely tu teď na zdejším perfektním novém hokejbalovém stánku hraje Most, který tentokrát přivítal mistrovský celek z Lužin. A byl to trochu jako zápas přes kopírák z minulého týdne, tedy z pohledu Kert Parku. Vždyť hosté dvakrát prohrávali a rozhodující branku vsítili až s blížícím se koncem, tentokrát ale za pět minut dvanáct! Nezbývala už totiž ani půl minuta a mostečtí plejeři by slavili alespoň bod, takhle odcházeli ze hřiště opět hodně zklamaní.

Začátek zápasu se lépe povedlo podchytit hostům, a to když se jim díky brance jejich nejgólovějšího hráče Danka podařilo dostat do vedení. Následující minuty pak přinášely spoustu osobních soubojů, ovšem hru na obě branky. To potřebné, co by ale Most potřeboval, nepřicházelo. Domácí se sice snažili chodit do koncovky a dostat se tak k vyrovnání, prvních patnáct minut se tak ovšem nestalo a Pražané si tudíž hubené vedení odnášeli i po první siréně mimo hrací plochu k přestávkovému rozboru.

Mostečtí borci si sedli o přestávce k mantinelu a začalo vyříkávání, a to tedy náramně pomohlo! Vždyť hned minutu po rozehrávce se střelou skoro až od červené čáry při přesilové hře přesně do levého růžku prosadil Chyba a začínalo se tak od nuly. Následně se musel v dobrém světle předvést domácí strážce svatyně Brém, když to úspěšně zvládl, tak zanedlouho přišla další mostecká početní výhoda. V té nejprve dělal domácím vrásky Wróbel, jenž obětavě přerušoval kombinace domácích. Všechno ale ukončil opět Chyba, jenž prokázal, že rozhodně nebyla chyba, když stál připravený s hokejkou na zemi přímo před brankovištěm – 2:1!

Otěže zápasu pak po předchozích nepovedených minutách vzaly do svých rukavic už opět hosté. Netrvalo dlouho a Most dvěma zbytečnými fauly navíc Kert Parku nabídl hned dvojnásobnou početní výhodu, která trvala přes jednu minutu. Tedy nikoliv, protože po nahrávce Fejfara napříč hřištěm na hůl Wróbela, to bylo opět smírně, tentokrát 2:2.

A tak se od začátku třetí části hrál podstatě „nový zápas“, jelikož se začínalo prakticiky od nuly. Ani toto tvrzení ale po chvíli neplatilo, na levé straně natáhl Chytrý a prostřelil hostujícího mladíka Kocha v brance. Následně odpovídali hosté, a to když po střele od pravého mantinelu, kterou vyslal zřejmě Dulava, s notnou dávkou štěstí tečoval mezi tři tyče stínící Fejfar. Netrvalo dlouho a mostecká střídačka utichla, z ničeho nic se totiž prosadil Jiří Kruček a hosté měli vedení z první části zpět!

Když už to vypadalo, že s tímto stavem se bude domácím jen těžko něco dělat, vypálil z pravé strany Novák a po menším zaváhání hostujícího brankáře to bylo opět nerozhodně! Jenomže mostecký Chyba, který nejprve tým nastartovala dvěma brankami, se nakonec stal smutným hrdinou. V poslední minutě za cenu faulu zastavil před brankou jinak už lehce zakončujícího Střechu a hru 5 na 4 se Kert Parku poté dokonale povedlo dovést ke třem bodům. Ty necelou půl minutu před koncem vystřelil hostům Fejfar. Most tak po skvělém výkonu ze střetnutí nic nevydoloval.

HBC Kovodemont Most – HC Kert Park Praha 4:5

Branky: 17. Chyba (Chytrý, Bačák), 24. Chyba (Bačák, Krajíček), 32. Chytrý (Malý), 40. Novák (Chmelina) – 2. Danko, 28. Wróbel (Fejfar, Danko), 36. Fejfar (Dulava), 37. Kruček J. (Zvonek, Šperl), 45. Fejfar (Markytán, Wróbel).
Sestava Kertu: Koch (Šach) – Šperl, Bureš, Dejneka, Blaško, Kaucký, Markytán – Wróbel, Fejfar, Kruček J., Střecha, Danko, Kovárník, Dulava, Zvonek, Postulka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.