Zamilovaný sprejer počmáral auto a dvířka srdíčky

Berounští policisté pátrají po neznámém sprejerovi, který někdy během dvou dní (7.7. – 8.7.) v Sadové ulici v Berouně růžovým sprejem posprejoval plechová dvířka rozvodné skříně u rodinného domu. Následně stejným sprejem posprejoval pravé přední dveře auta VW Transporter a dále kovová dvířka vedoucí do sklepa u dalšího rodinného domu. U stejného domu posprejoval rovněž kovová vrata vedoucí do garáže. Motivy, kterými sprejer vyzdobil výše uvedené plochy jsou růžová srdce a v jednom případě smajlík.

Zamilovanému sprejerovi nyní hrozí za spáchání přečinu poškození cizí věci test odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. V případě sprejerství se jedná o trestný čin a to bez ohledu na výši způsobené škody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.