Search
Close this search box.

Zamilovaný senior se nechal obalamutit báchorkou a přišel o více než šedesát tisíc

Další podvod na internetu šetří policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně. Vzhledem k tomu, že se jedná již o několikátý podobný případ, varuje policie všechny muže a ženy, kteří se seznamují prostřednictvím různých internetových aplikací, aby byli obezřetní a v žádném případě neposílali peníze lidem, které neznají.

V dubnu kontaktovala třiasedmdesátiletého muže ze Zlína na internetové seznamce pětačtyřicetiletá žena, která se představila jako Jekaterina z Ruska. Popsala seniorovi svoje rodinné prostředí s tím, že by s ním chtěla koncem dubna oslavit svoje narozeniny a strávit s ním týden ve Zlíně. V souvislosti se svým příletem požádala o částku 1500 USD na cestu. Muž jí peníze zaslal prostřednictvím mezinárodní peněžní společnosti. Jekaterina odepsala, že si peníze vyzvedla a koupila si letenku na následující den. Následující den napsala muži opět email, že je na letišti, kde koupila dárek, se kterým ji nechtějí pustit přes letištní kontrolu. Požádala o 1300 USD, v opačném případě jí prý hrozí vězení. Muž tedy prostřednictvím stejné společnosti zaslal další peníze. Od té doby se Jekaterina stala nekontaktní a důvěřivý senior přišel o více než šedesát tisíc korun.

Za trestný čin podvod hrozí prozatím neznámé pachatelce v případě jejího vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient