Zaměstnavatelé se představili žákům devátých tříd

V čem spočívá Živá knihovna povolání? V tom, aby se žáci devátých tříd mohli seznámit s technickými a personálně nedostatkovými povoláními v regionu. Akci pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR. Letos poprvé se konala i v Jičíně, a to v Masarykově divadle, dne 6. listopadu.

Deváťáci v Masarykově divadle navštívili celkem 8 stanovišť. Na každém z nich strávili přibližně 15 minut, během nichž si poslechli prezentaci konkrétního zaměstnavatele, jenž v dnešním napjatém trhu práce usilovně shání zájemce na technické, či obecně nedostatkové pozice. Sedm stanovišť náleželo velkým firmám z našeho regionu. Prezentovaly se zde společnosti Continental Jičín, Seco Industries, Mileta, IQRF Tech., Deprag, ČEZ a také Oblastní nemocnice Jičín. Osmé stanoviště patřilo Úřadu práce Jičín, konkrétně kariérním poradkyním. Prezentaci si poslechlo na 300 žáků z jičínských škol a také z Vysokého Veselí a Libáni. Zúčastnila se rovněž soukromá Základní škola Bodláka a Pampelišky.
„Cílem je ukázat dětem, že pokud si zvolí technické zaměření, budou mít na trhu práce zelenou. Chceme, aby si dobře vybraly a nestaly se klienty úřadu práce,“ vysvětluje Ing. Naděžda Vojtíšková ze Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Živá knihovna povolání byla v minulých ročnících vyzkoušena v Libereckém kraji. Akce zaznamenala úspěch, neboť mnozí žáci si skutečně dokázali ujasnit, kam jejich cesta povede po ukončení základní školy. Proto živá knihovna expandovala do Královéhradeckého kraje a letos se poprvé usadila v Jičíně. Zde se koná jen pár týdnů po Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů, která taktéž obsadila Masarykovo divadlo a kterou pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Jičín podporuje obě akce a chce, aby se vzájemně doplňovaly, jelikož prezentace je zaměřena více na informování a teorii, zatímco živá knihovna na životní zkušenosti a praxi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.