Zaměstnanec zpronevěřil firmě 115 tisíc korun

(Aktualizováno před )

Liberecká firma podnikající v autodopravě zaměstnala na sklonku minulého roku třicetiletého muže. Ten měl rozvážet zásilky, za které měl inkasovat peníze. Hotovost pak měl vkládat na účet přes pobočku banky a doklady o provedených vkladech před skončením služby předávat zaměstnavateli.

Od poloviny října 2017 mladý muž přesně podle smluvního vztahu se zaměstnavatelem plnil to, co bylo jeho náplní práce. Rozvážel zboží, kasíroval za ně hotovost a vkládal ji na účet. Systematicky a spolehlivě. Ovšem již o měsíc později, 11. listopadu, převzal při rozvozu zásilek částku téměř 60 tisíc korun, kterou však neodevzdal. O dva dny později pak nevložil na účet dalších téměř 50 tisíc korun.

Jakmile o několik dní později zaměstnavatel při účetní uzávěrce zjistil, že chybí na účtu částka přes 100 tisíc korun, začal jednat. Mladý muž pozvaný na kobereček se nejprve vymlouval na to, že peníze nemůže najít, posléze že část financí ztratil. Zatloukáním a vymýšlením dalších příběhů však zaměstnavatele neobměkčil. Nakonec vše přiznal.
Následoval vyhazov mladého muže z práce a zaměstnavatelovo podání trestního oznámení. I přes snahu nadřízeného a předložení dohod ke splátkovému kalendáři, mladý muž z Liberecka zaplatil jen velmi malou část dlužné částky. Pak již přestal se svým bývalým chlebodárcem komunikovat úplně.

V průběhu vyšetřování policisté zdokumentovali celkovou částku, o kterou mladý muž firmu připravil, kdy konečná cifra se ustálila na bezmála 115 tisících korunách.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže jako obviněného ze spáchání přečinu zpronevěra, za což mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz