Search
Close this search box.

Zaměstnanec si přisvojil firemní peníze, bude obviněn ze zpronevěry

Policisté obvodního oddělení Blovice předali 37letému muži záznam o sdělení podezření, který je podezřelý ze spáchání přečinu zpronevěra, neboť si přisvojil cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu, která mu byla zaměstnavatelem svěřena, a způsobil tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou.

Tohoto trestného činu se měl dopustit tím, že při předání zboží inkasoval finanční částky v hotovosti proti předání zboží. Celkovou finanční částku 25.842 korun včetně zálohy převzal s úmyslem užít peníze k vlastní potřebě. Podezřelý muž neodevzdal na pobočku firmy vybranou finanční částku a tímto jednáním naplnil skutkovou podstatu shora uvedeného přečinu. V případě prokázání viny hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient