Search
Close this search box.

Z tohoto mladíka se zaměstnanec měsíce nejspíš nestane

Během necelého jednoho měsíce zpronevěřil ve firmě 79 tisíc korun. 

Během necelého jednoho měsíce zpronevěřil ve firmě 79 tisíc korun.

Na sklonku září loňského roku, přijala jedna z libereckých firem do svých řad 21 letého mladíka. Jakmile se mladík osvědčil na brigádnické pozici, nabídl mu zaměstnavatel možnost stát se standardním zaměstnancem. Mladík nabídku přijal a začal vykonávat pozici prodavače.

Idylka však neměla dlouhého trvání. Po dobu necelého jednoho měsíce stačil nový zaměstnanec zpronevěřit firmě téměř 79 tisíc korun. V bezmála třiceti případech prováděl fiktivní příjem vratných obalů, které vykazoval v pokladním systému a vybíral si za to z kasy hotovost. Celkově za toto krátké období v pokladním systému vykázal pohyb 157 kusů pivních přepravek a téměř 200 kusů plynových bombiček.
Aby to nebylo všechno, do pokladního systému se přihlašoval za pomocí čipových karet svých spolupracovníků. Důvěřiví zaměstnanci prodejny půjčovali 21 letému prodavači své karty tehdy, když se na ně obrátil s výmluvami, že svou kartičku zapomněl doma.
V závěru mladíkova působení byla v prodejně naplánována inventura. Jakmile tuto informaci „lapka“ zaslechl, vědom si možných problémů, do zaměstnání již nedorazil. Jak se dalo předpokládat, po provedené kontrole se pracovníci společnosti obrátili na policii.

V průběhu vyšetřování zavedl dostatek nashromážděných důkazů policisty právě na stopu mladého muže. Ten se však policistům doznal až pod tíhou argumentů.

Policejní komisař velmi záhy sdělil 21 letému Liberečanovi obvinění pro přečin zpronevěry, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient