Search
Close this search box.

Zaměstnanci městského úřadu se věnují i dobrovolné činnosti

Městský úřad Kroměříž se zapojil do projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě, který zastřešuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace ministerstva práce a sociálních věcí. Jeho cílem je, aby se dobrovolnictví stalo běžnou součástí osobního i pracovního života zaměstnanců. „Vážím si toho, že zaměstnanci úřadu se do projektu zapojují spontánně a že jim společné pomáhání potřebným dělá radost,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Městský úřad se poprvé do projektu zapojil loni v prosinci, když výtěžek z tomboly na vánočním večírku (asi 8400 korun) věnoval na dárky pro sociálně znevýhodněné děti. Zaměstnanci se poté aktivně zapojili i do sbírky zimního oblečení pro klienty Azylového domu pro muže Kroměříž. Dalším krokem byla dubnová charitativní snídaně, při níž někteří pracovníci úřadu připravili jídlo, které si jejich kolegové poté kupovali.

Výtěžek ze snídaně, zhruba 4000 korun, pak zástupci radnice předali kroměřížské Nemocnici Milosrdných sester. „Dar nás velmi potěšil, spolupráce s radnicí si vážíme. Peníze použijeme na nákup speciálních polohovacích polštářů, které jsou obrovskou pomocí pro naše pacienty,“ poznamenal ředitel a primář nemocnice Antonín Bařinka.

Pracovnice městského úřadu se také zapojily do charitativní dražby kabelek, kterou pořádala ve Zlíně nezisková organizace Naděje, jež se zabývá péčí o seniory, bezdomovce, handicapované a o ohrožené rodiny i děti a mládež. Z Kroměříže na dražbu putovaly dvě desítky kabelek.

„Kromě dobrého pocitu každého ze zúčastněných bude mít účast v projektu přínos i pro úřad. Lidé se při dobrovolnických aktivitách lépe poznají, zlepší se komunikace i jejich spolupráce,“ mínila Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21, který má realizaci projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě na kroměřížské radnici na starost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient