Zaměstnanci elektrárny narazili v kamionu na dva uprchlíky

Dnes odpoledne zjistili zaměstnanci Elektrárny Mělník při vykládání, že jsou v návěsu dva mladí muži snědé pleti. Proto ihned zavolali policii. „Mohu potvrdit, že při vykládce v areálu elektrárny byli v kamionu nalezeni dva uprchlíci. Celou věc si převzala cizinecká policie,” řekla středočeská policejní mluvčí Monika Schindlová. Nechtěla však uvést o jakou národnost se u mužů jedná. „Policie takovéto podrobné informace nesděluje,” dodala mluvčí.
Zatím také není známo, odkud kamion přijel.

V České republice takovýchto případů mnoho nebývá. Přesto ale občas nastanou jako třeba letos v únoru, kdy policie zadržela dva kamiony jedoucí na hraniční přechod Rozvadov. V obou návěsech nalezli policisté okolo padesátky nelegálních migrantů. Oba kamiony mířily z Rumunska přes Maďarsko a Slovensko do Německa. Řidiči kamionů a jejich spolujezdci byli zadrženi na místě a bylo s nimi vedeno trestní řízení v souvislosti s podezřením ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak