Zámecká dechovka ze Slavkova si zahrála v chorvatském Pagu

Veselé moravské a české písničky se nesly v sobotu 23. 6. náměstím Kralja Petra Krešimira IV. v partnerském městě Pag. Populární polkové a valčíkové rytmy roztancovaly kolemjdoucí turisty i starousedlíky, kteří se na více než hodinové vystoupení z České republiky již dlouho těšili. Jedenáctičlenná dechová kapela ze Slavkova u Brna v starobylém chorvatském ostrovním městě obohatila program 9. ročníku mezinárodního festivalu pažské krajky. Artiklu, který je od roku 2009 zapsán na seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Zámecká kapela, která se stává z letitých slavkovských hudebníků i hostujících „dechovkářů“ nerozveselovala pouze na oficiálním večerním koncertě. Úsměvy kouzlili i na pobřežní promenádě nebo na rozlučkové večeři, při níž se setkaly krajkářky z celé Evropy.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak